Tänavune talgupäev tuleb noortekeskne

Kolmapäeval algas talgute registeerimine 3. mail toimuvale Teeme ära! talgupäevale ning talguliste kirjapanek läheb lahti 14. aprillist. Tänavusele ühisele tööpäevale on iseäranis oodatud noored.  

Talgupäeva maakondlike koordinaatorite võrgustikku on kaasatud ka kohalikud noortejuhid. “Ma usun, et Jõgevamaa noori oodatakse avasüli igale maakonna talgule. Mul endal on samuti üks kohake meelepäraseks kujunenud ja õige varsti saab on see kajastatud ka talgute nimistus,” ütles Kaitseliidu Jõgeva maleva noorteinstruktor Kersti Kruus, kes on eestvedajaks Jõgevamaa noorte kaasamisel talgutele.

“Mul on kogemus heakorratööde organiseerimisel teiste piirkondade noortega, eriti linnalaagrites ja töömalevates. Tänavu tegutsen siis samas valdkonnas Jõgevamaal ja ootusärevus on suur,” rääkis ta

“Tänavused talgud on plaanis seostada 2014. aasta kui liikumisaastaga. Teretulnud on terviseradade ja spordirajatiste korrastamine talgupäeval. Talguprojekti ühendamisse liikumistemaatika ja tervislike eluviisidega tervikuna suhtub väga positiivselt ja soosivalt Jõgeva maavalitsuse haridus-ja sotsiaalosakonna terviseedenduse peaspetsialist Maiu Veltbach koos oma meeskonnaga,” ütles Teeme ära! talgupäeva Jõgevamaa koordinaator Pille Tutt, kelle sõnul olid meie maakonnas neljapäevase seisuga registreeritud juba kolmed talgud.

“Kuulutasime talgud välja kohe, kui registreerimine algas. Hakkame korrastama Maarja-Magdaleena puhkeala ja plaani kohaselt ka külakeskust. Pakume talgulistele suppi ja iga töötegija saab preemiaks võimaluse külastada tasuta üht suvist kultuuriüritust meie puhkealal,” rääkis Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsi juhatuse esimees Tiia Pärtelpoeg, kes on oma kodukandis tänavugi talgujuhiks.

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende organisatsioonide ümber koondunud võrgustik. 

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus