Tänavune Paunvere väljanäitus tuleb kalahõnguline

 

Tänavu 21.  septembril toimuval XVI Suurel Paunvere Väljanäitusel ja Laadal on varasemast suurema tähelepanu all  kalandusteemaatika ning sündmusele oodatakse kala ja kalandustarvetega kauplejaid kogu Eestist. 

 

 

Sündmuse peakorraldaja, Palamuse vallavanema Urmas Asteli sõnul annavad  väljanäitusele ja laadale kulinaarset atraktiivust  kalast valmistatud suupisted.

“Tulemas on kalureid, kalatöötlejaid ning kalatoodetega kauplejaid erinevatest Eestimaa paikadest ja ehk ka välisriikidest. Osalemishuvist on juba teatanud näiteks Pärnu kandi kalandusega seotud inimesed.  Väljanäitusele ja laadale on tulemas ka ettevõtjaid Jõgevamaa ja Palamuse valla koostööpiirkondadest Lätist ja Leedust. Kuuldavasti on näiteks Lätis tõsist huvi tuntud Peipsist püütud latika vastu,” rääkis vallavanem. Ta lisas, et oodatud kaupadeks on laadal ka mitmesugused kalapüügivahendid ja kalameherõivad, raamatud kaladest ja kalatoitudest.

  “Põnevust ja humoorikust tekitab kindlasti võistlus, kus tuleb elus kala kätega vannist kinni püüda. Kalandusainelistel kokanduskonkurssidel on osalemas mitut masti kokkasid -professionaale, Põltsamaa ja teiste ametikoolide vastava eriala õpilasi ja harrastajaid,” rääkis Astel ja avaldas lootust, et ilma kalata ei lahku tänavuselt laadalt ükski külastaja.

Urmas Asteli sõnul on tänavuse väljanäituse ja laada temaatikavalik seotud ka arenguga põllumajanduses.

“Varem on sündmuse üheks tähelepanuväärsemaks  osaks olnud kodus kasvatatud juurikate ja puuviljade populariseerimiseks korraldatud  nunnukonkurss. Traditsioonidest peetakse kinni nüüdki, eestimaine põllumajandustegevus on aga laienenud ja  orienteeritud ka välisturgudele. Tavakohasele taime- ja loomakasvatusele otsitakse alternatiive. Seepärast otsustasimegi tänavuse majandus- ja kultuurisündmuse kalahõnguliseks muuta. Meie koostööpartneriks on Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu ja sündmust on toetatud Euroopa Kalandusfondi rahadest, ” teatas peakorraldaja.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus