Tänavu tähistame Jõgeva jäähoki 65. aastapäeva

Tänavust jäähokihooajaga alustasid spordiklubi Pedja hokimängijad juba septembrikuu alguses. Kord-kaks nädalas on peetud treeninguid Tartu Lõunakeskuse jäähallis.

30 Pedja jäähokimängijat on osalenud treeningutel Tartu jäähallis ning on olude sunnil pidanud  tasuma iga treeningul käimise korra eest keskmiselt 150 krooni. Vaatamata kulukatele treeningoludele, on huvi jäähoki vastu viimastel aastatel jõudsalt suurenenud.

Klubi oli võistkonna registreerimise eel küsimuse ees, kas osaleda Lõuna-Eesti liigas ühe või kahe võistkonnaga, sest mängijaid oli registreerunud meeskonda lausa kahe võistkonna jagu. Otsustati siiski hoida kulusid kokku ning osaleda liigas ühe meeskonnaga. 

Arvestades võistkonna head komplekteeritust, on juubelihooajal võetud eesmärk võita Lõuna-Eesti liigas esikoht. Jõgeva kõrval mängivad liigas veel Viljandi HK, Tartu Veskioru Pullid, Tartu Jäämurdjad ja Äksi spordiklubi. Peetakse kolmeringiline turniirisüsteem, mille tulemusel selgub võitja. Avakohtumine peetakse 24. novembril Tartus Jäämurdjatega. 30. novembril on võõrustajateks Tartu Veskioru Pullid. 

Maakonna karikavõistlused 18. detsembril

Hooajale on planeeritud mitmeid muid üritusi. Juba 18. detsembril peetakse maakonna

karikavõistlused, kus osalevad Äksi39 –Tabivere, Jõgeva Jõud ja Jõgeva linnameeskond.

Jõgeva Jõud’i meeskonna moodustavad 1980.-90. aastatel Eestis ja ka välismaal jäähokiga ilma teinud  1973-1974. aastal sündinud mängijate võistkond teeneka jäähokimängija Andrus Tõrukese eestvedamisel.

Võistkonda kuuluvad veel endised tuntud mängijad, nüüdsed treenerid Veiko Raudsepp, Ivo Lehtmets, Marko Saksing ning paljud teised. Turniiril tahetakse Jõgeva esindusmeeskonnale pakkuda tõsist konkurentsi.

Äksi39 –Tabivere võistkond osaleb teist hooaega Lõuna-Eesti Liigas ning see on Pedja vastu  mängiv arvestatav meeskond. 

19. veebruaril Jõgeva jäähoki 65. sünnipäev

26. detsembril alustatakse 2011. aasta maakonna meistrivõistlustega, kus osaleb viis võistkonda

kokku ligi 80 mängijaga. Osalevad Jõgeva vald, Põltsamaa linn, Äksi39–Tabivere, Jõgeva linn ja Jõgeva noortevõistkond. Detsembrikuus peetakse neli kohtumist, jaanuaris meistrivõistlused jätkuvad.

Hooaja tippsündmuseks kujuneb 19.veebruar, mil tähistatakse Jõgeva jäähoki 65. aastapäeva jäähokiturniiriga.

Kõigil läbi aegade Jõgevalt sirgunud hokimängijatel on võimalik sellest turniirist osa võtta.

Õhtul aga peetakse pidulik koosviibimine.

Viimased neli aastat on klubi tegelenud esindusmeeskonna järelkasvuga. Ka tänavu ootab Pedja noortevõistkond kõiki soovijaid treeningutele, hooajal peetakse mitmeid võistlusi.

Jäähalli puudumine ei võimalda kahjuks laiemat tegevust noortega. Jõgevale planeeritava jäähalli projekteerimisega alustamine aga venib, ikka leitakse põhjusi, miks ei saa selle teemaga edasi minna.

Siiski tahaks loota, et Jõgeva jäähoki 70. aastapäeva saab tähistada juba valminud jäähallis.

Seniks soovib SK Pedja juhatus kõigile Jõgevamaa hokimängijatele edukat hooaega.

i

KAIDO POOM

blog comments powered by Disqus