Tänavu saavad kõige põhjalikuma uuenduskuuri Jõgeva Ühisgümnaasium ja Põltsamaa Ühisgümnaasium

Jõgeva Ühisgümnaasiumis tegeleb praegu renoveerimistöödega AS Cobra Grupp. Korraliku uuenduskuuri saavad kooli aula, võimla, söögisaal, kuhu paigaldatakse ripplagi ja uus põrand ning kogu fuajee. “Jõgeva Ühisgümnaasiumi renoveerimiseks kulutame 6,6 miljonit krooni, millest 2,9 miljonit krooni on eraldatud KOIT- kavast ja ülejäänud osa tuleb linna eelarvest. See on üldse suurim investeering, mis tehtud selle kooli kaasajastamiseks, ” ütles Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev. Jõgeva Ühisgümnaasiumi majandusdirektor Raul Kull rääkis Vooremaale: “Kõik renoveeritavad ruumid muutuvad sajaprotsendiliselt õpilasesõbralikumaks, valgemaks ja õhurikkamaks. Ehitustööde lõpetamine läheb kindlasti kiireks, kuid praegu loodame, et 25. augustil saab ehitaja tellijale objekti üle anda.”

Remonditööd on teoksil ka Jõgeva Gümnaasiumis. Aia tänava koolihoones paiknevas Jõgeva Täiskasvanute Keskkoolis paigaldakse kahele korrusele uusi aknaid ja ehitakse kaasaegsed tualettruumid. “Nii põhjalikke remonditöid pole meie koolis tehtud aastakümneid. On igati teretulnud, et Jõgeva linnas investeeritakse ka täiskavanute haridusse,” tundis kooli direktior Reet Kikkas head meelt. Linnapea Viktor Svjatõsev märkis, et nii suuri kulutusi kui tänavu, pole Jõgeval haridus – ja kultuuriobjektide uuendamiseks varem tehtudki.                 

 Tuleval aastal 40- aastaseks saavas Põltsamaa Ühisgümnaasiumi hoones kestab praegu saali kapitaalremont. Töid teostab kohalik firma osaühing Bueno. “Saali põrand kaetakse uue tammeparketiga, paigaldakse uued ventilatsiooniseadmed ja valgustid, mis võimaldavad lava paremini kasutada ning tehakse muudki vajalikku,” rääkis majandusdirektor Hannes Sarap. “Saali kaasajastamine peaks lõppema oktoobri algul, mistõttu 1. septembri avaaktus toimub arvatavasti õues nagu see ilusa ilma korral juba ka traditsiooniks on saanud.” 

Põltsamaa linnapea Jaan Aiaotsa sõnul investeeritakse aula renoveerimiseks 2 miljonit krooni, mida on eraldanud nii riik kui ka kohalik omavalitsus.

Algavaks õppeaastaks tehakse täielik remont ka füüsikakabinetis ja algklasside maja õpetajate toas. Mõlemad ruumid varustakse samuti ka uue mööbliga.

Põltsamaa vallas toimuvad suuremad remonditööd Eskus ja Adaveres. “Esku-Kamari algkooli Esku koolimajale paigaldatakse plekk-katus, sest senine eterniitkatus laskis vett läbi. Töö teostaja firma Toode peaks objekti üle andma 18. augustil. Adavere põhikooli võimla saab aga uue põranda ja samuti tehakse ka sisemist remonti,” rääkis Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson.

Mustvee Vene Gümnaasiumi peahoones vahetati 1957. aastal paigaldatud aknad välja kaasaegsete vastu, mis linnavalitsuse ehitusnõuniku Urmas Lauri sõnul maja märksa soojapidavamaks muudab. Renoveerimistööd jätkuvad ka Mustvee Gümnaasiumis.

“Minule on seekordne uue kooliaasta lähenemine üks rõõmsamaid, sest valmis on saanud juurdeehitis koos kahe ainekabineti, tütarlaste tööõpetuse klassi ja raamatukoguga. Vaheldusrikkamaks saavad ka õpilaste vaba aja veetmise võimalused, sest loodetavasti avame augustis laste mänguväljaku, millel asuvad atraktsioonid, rularamp ja loodusradade viidad. Kooli staadionile paigaldame aga palkmaja spordikohtunike jaoks, ” rääkis Anna Haava nimelise Pala kooli direktor Malle Weinrauch.

Saduküla Põhikoolis paigaldakse vene keele ja ajaloo ühisele ainekabinetile lamintaatparketti.

Ametikoolidest käivad üsnagi mahukad remonditööd Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökoolis. “Alumisel korrusel uuendame keemia-, füüsika- ja masinaõpetusekabinette ja huvijuhi tuba. Samuti kaasajastame sööklaid ja ühiselamuid, ” lausus kooli direktor Viive Kibena.

Kasepää vallas asuvas Tiheda lasteaed-algkoolis remonditakse kööki ja selle abiruume. Remontimas on kohaliku omavalitsuse kauaaegne koostööpartner AS Cobra Grupp. “Köök uuendatakse selliseks, et oleks võimalik töödelda erinevaid toiduaineid. Kaasajastamine on vajalik ka lähtudes tervisekaitse nõuetest,” ütles Kasepää vallavanem Jüri Vooder, kelle sõnul kulutatakse remonditöödeks 400 000 krooni.

Maarja Põhikooli õppealajuhataja ja füüsikaõpetaja Endla Sepp rääkis: “Meie koolis on igal aastal mõni klassiruum remonditud. Ülemöödunud aastal uuendati loodusainete klass, kus ma ka füüsikat õpetan, mullu sai kooli aula uue põranda. Tänavu remonditakse ajalookabinetti, mis saab ka uue mööbli ja algklasside kabinette esimesele ja teisele klassile. Remonditöid teeb majandusjuhataja Ain Kont koos abilistega. Kooliaasta alguses pean ma aga eriti oluliseks, et uuel õppeaaastal ikka piisavalt uusi õpilasi kooli tuleks. Samuti vajame uusi pedagooge.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus