Tänavu Põltsamaal Väino Allipere mälestusvõistlusi ei korraldata.

Kuningamäe kardirada haldava MTÜ Saduküla Kardiklubi juhatuse esimees Peeter Kallasmaa sai 2. augustil Eesti Kardiliidust elektronkirja, kus märgiti, et tänavustel Väino Allipere mälestusvõistlustel ei aktsepteerita teda peakohtunikuna ega kauaaegset kardispordi edendajat Peeter Böcklerit zürii liikmena.

?Saatsime 6. augustil vastukirja, kus soovisime teada saada mitteaktsepteerimise asjaolusid. Vastust ei saabunud, küll aga helistasid mulle sama päeva õhtul kardisportlased, kes olid lugenud internetis kardiliidu juhatuse otsusest viia tänavused Väino Allipere mälestusvõistlused Rapla kardirajale,” rääkis Kallasmaa.

Erimeelsused eelmisel võistlusel

Peeter Kallasmaa rääkis  juunis Kuningamäe kardirajal toimunud 25. Jaanikardi võistlustel toimunud intsidendist, mis tema arvates võiski põhjustada Allipere mälestusvõistluste viimise Raplasse.

“Kardiliidu juhatuse  liige Tarmo Villemi sekkus mind kui peakohtunikku eirates stardi- ja fini?ikohtuniku, oma ala tunnustatud asjatundja Ain Ojamaa tegevusse. Et Villemi polnud selle võistlusega seotud  isikute nimekirjas, pidanuks ta reeglite kohaselt esmalt esitama vastava dokumendi. Ta tegi seda aga alles pärast minu märkust, kostes ise, et kas sa mind ei tunne, olen kardiliidu juhatuse liige Tarmo Villemi. Ta pidanuks  jääma erapooletuks juba põhjusel, et ta oli Jaanikardi võistlustel oma poja kartauto mehhaanikuks. Minu arvates  möödus aga Jaanikardi võistlus igati korrektselt, sest polnud ühtegi protesti, mida kohtunike abistamiseks moodustatud zürii pidanuks arutama  ning keegi ei vajanud meedikute abi. Need on kriteeriumid, mille põhjal võiks minu  hinnangul võistluse kordaläinuks lugeda,” ütles Kallasmaa.

Teatati hilja

Ka züriisse kuulunud Peeter Böckler avaldas arvamust, et 16. juunil toimunud Jaanikardi võistlus kulges igasuguste tõrgeteta. “Mis aga Allipere mälestusvõistlused Raplasse üle viia otsustati, selle kohta puudub praeguseni lõplik selgus,” lisas Böckler.

Nimekate kardisõitjate Marten Teppani ja viiekordse Eesti meistri Indrek Teppani isa Valter Teppani sõnul on võistluste üleviimine reeglitevastane.

?Kõige halvem, et otsus tehti nii hilja. Tulime juba Kuningamäele treenima, kuid siis saime teada, et võistluskohta on muudetud,” märkis Teppan.

 Peeter Kallasmaa juhtimisel veerand sajandit tegutsenud Saduküla Kardiklubi on NSV tippkardisõitjale ja esimesele NSVL meistersportlasele Väino Alliperele (1935-1974) pühendatud mälestusvõistlusi   korraldanud kaheksateistkümnel korral ja neliteist korda Kuningamäe kardirajal.

“Loodame, et tulevikus on võimalik seda  nii võistlejatele kui ka pealtvaatajatele pinget ja huvi pakkuvat võistlust taas Põltsamaal korraldada,” märkis Kallasmaa.

Arusaamatused lahendatakse

Eesti Kardiliidu juhatuse liige Toomas Moor ütles eile lühiintervjuus Vooremaale, et põhjalikumalt on praegu raske olukorda kommenteerida, sest ollakse Rapla kardirajal treeningsõitudel.

?Allipere võistlustele uue koha valimist ei põhjustanud 16. juuni vahejuhtum. Eesti Kardiliidu ja Kuningamäe võistluste korraldajate vahel on aga arusaamatused pikemat aega. Seni oleme püüdnud kokku leppida, kuid saame seda teha teatud piirini. Kuid ma ei välista, et kui kompromiss saavutatakse, korraldatakse Kuningamäe kardirajal tuleval aastal taas võistlusi,” tõdes Moor.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus