Tänavu on suurepärane marja- ja seeneaasta

Läbime koos matkaseltskonnaga vastavatud 370-kilomeetrist RMK matkateed. Tänavu on metsad paksult marju ja seeni täis.

Sel suvel on niiskust olnud küllaga ja matkateed läbides oleme leidnud tohutult palju suuri mustikaid ja maasikaid. Ka murakaid on rabas palju ning praegu saab  sealt parajalt küpseid marju sissetegemiseks. Paistab tulevat ka hea jõhvikasügis.

Kui nädal tagasi Lahemaalt matka alustasime, oli esimesed kaks päeva teel lausa kukeseeneuputus. Kaasmatkaja Margit Härma on loendanud kokku lausa 40 erinevat seeneliiki.

RMK matkatee algab Lahemaa rahvuspargist, läbib kuut maakonda, kahte rahvusparki, üheksat kaitseala, kolme riigimetsa puhkeala ja lõpeb Eesti-Läti piiripunktis Iklas. RMK matkatee on tähistatud kilomeetripostide ja suunavate siltidega. Infotahvlid rajal annavad ülevaate metsamajandusest ja –pärandist, kultuurist ja puhkamisest.

Matkatee läbivad üheteistkümne päeva jooksul  koos minuga jalgsi, ratta, ATV, hobuse ja lodjaga täies ulatuses veel alpinist Alar Sikk, matkaekspert Tõnu Jürgenson, ultrasportlane Heleen Vennikas, arst Julia Ivanova ning filmi- ja fotomees Kristjan Kaljund. Raja erinevatel etappidel ühinevad ettevõtja ja rännumees Tiit Pruuli, näitleja Kadri Adamson, raadiohääl Kertu Jukkum, laulja Gerli Padar, Eesti Kontserdi direktor Jüri Leiten ja turundusjuht Katrin Klein, fotomees Jarek Jõepera, Statoili peadirektor Kai Realo, kaitseliitlane ja jahimees Hannes Võrno, perearst Anneli Talvik ning ettevõtjad Tõnu Ehrpais ja Margit Härma.

Matkaveeb ja blogi:
http://matkatee.postimees.ee/
http://loodusegakoos.ee/matkatee-blogi

i

AIGAR KALLAS, RMK juhatuse esimees

blog comments powered by Disqus