Tänavu kontsert, tuleval aastal festival

Üleeile Painkülas ASi Werol Tehased seemnelaos toimunud kontserdil esitasid eesti muusikapubliku lemmikud Maarja ja Koit eesti levimuusika klassikat ning enda poolt tuntuks lauldud uuemaid ja vanemaid lugusid. Soliste saatsid Tallinna kammerorkester ja instrumentaalansambel.

Suurema osa publikust moodustasid Jõgeva valla inimesed, kellest paljud tulid kohale tasuta eribussidega, samuti Weroli uue pressimishoone nurgakivipeo külalised ja muud huvilised. Werol Tehaste ja Jõgeva vallavalitsuse korraldatud meeleolukas kontsert, millest sai piletit lunastamata osa hinnanguliselt 1500 inimest, lõppes selle aasta esimese talirapsiseemne koorma sümboolse sissesõiduga lattu: kontserti saigi kõnealuses hoones sel hetkel pidada tänu sellele, et talirapsi varumine polnud veel alanud.

„Ühes tehasehoones olen koos Rein Rannapiga ka kunagi varem esinenud, seemnelaos laulsin aga esimest korda,” tunnistas Maarja ehk Maarja-Liis Ilus pärast kontserti. „Kui laohoonesse on ehitatud lava ning paigaldatud tipptasemel heli- ja valgustehnika, nagu antud juhul oli, siis võib vabalt ka sellisest kohas laulda.”

Werol Tehaste juhatuse liige ja üks omanikke Rein Kilk lubas, et tuleva aasta augustis toimub Werolis tehasekontserdi asemel suisa kahe-kolmepäevane muusikafestival, kus saab kuulda ka klassikalist muusikat. Kui tänavuse kontserdi korraldamisel tehti koostööd Tallinna Filharmooniaga, siis tuleval aastal kavatsetakse appi võtta Eesti Kontsert.

„Tuleva-aastaseks toorainevarumise hooajaks peame nii või naa valmis ehitama hektari suuruse pinnaga uue laohoone ja sinna mahutame ära vaat et kogu Jõgevamaa rahva,” ütles Rein Kilk.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus