Tänavu Jõgevamaal suuri teeremonte ei tule

Kaarepere-Õuna vahelise teelõigu renoveerimist alustatakse järgmisel ja lõpetatakse ülejärgmisel aastal.

Tartu Teedevalitsuse Jõgeva osakonna juhataja Elmar Aruja andmetel jaguneb Jõgeva maakonna riigimaanteede 2004. aasta eelarve kaheks ? investeeringuteks ja maanteede remondi ning hoolde tegevuskuludeks.
Investeeringuteks ette nähtud vahenditest remonditakse olemasolevate teede katet.

Remonditakse Saare-Torma teed

Kavas on pinnata ligi 51 kilomeetrit maanteid ja remontida 12,4 kilomeetrit kruusateid, millest suurema osa ehk 11,5 kilomeetrit moodustab Saare-Torma tee remont lõigul Levalast kuni kattega tee alguseni

“Kogu remondilõigu ulatuses veetakse parema sõidetavuse tagamiseks teele uus purustatud kruusast kulumiskiht. Puhastatakse ja remonditakse olemasolevad truubid ning kraavid, vastavalt vajadusele ehitatakse juurde uusi. Samuti korrastatakse liikluskorraldusvahendid. Teelõigul Voorest Torma poole on kavas neis piirkondades, kus elamud asuvad vahetult maantee läheduses ja kuhu on plaanitud maakondlik jalgrattamarsruut, teha kruusateele kaltsiumkloriidiga tolmutõrje, seda lõiguti kokku kuni 5 kilomeetri ulatuses,” rääkis Elmar Aruja.

Saare vallavanem Jüri Morozov loodab siiski, et kogu Torma – Saare vahelisele teelõigule pannakse tulevikus asfaltkate. Kuid ka kavandatavad remontööd on teretulnud.
Suuremad tööd tulevad järgmisel aastal

Sildadest on käesoleval aastal kavas remontida Pajusi vallas Jõgeva ja Järva maakonna piiril asuv Rutikvere sild.
Aruja sõnul on 2004. aastal rahaliselt kõige suurem kuluartikkel hooldeleping ASiga Vooremaa Teed, mille maksumus on 19,4 miljonit krooni. 2003. aastal tegi sama firma Tartu Teedevalitsuse Jõgeva osakonnale teede remondi- ja hooldustöid 18,5 miljoni krooni eest.

AS Vooremaa Teed juhataja Aivar Aigro märkis, et teedevalitsusele tehtavad tööd moodustavad kaks kolmandikku firma üldmahust.

Teedele tehtavate investeeringute osas oli aga eelmine aasta Jõgeva maakonnas vaikne. Samasugune tõotab tulla ka käesolev aasta. “2002. aastal tegime me töid kahel suurel objektil ? Tallinna-Tartu maanteel ja Puurmani-Tabivere teel. Puurmani-Tabivere tee kolmele kilomeetrile panime mustkatte ja ka pindasime,” kostis Aigro.

Käesoleval aastal on kavas jätkata kruusateede kahekordset pindamist. Sel meetodil on plaanis tolmuvabaks muuta Sadala asulas Tuimõisa, Leedi ja Näduvere poole suunduvad teelõigud kokku ligi 1 kilomeetri ulatuses ning Puurmani-Tabivere teel Koogi küla vahe ligi 0,5 kilomeetri pikkuselt.

Lisaks kavatseb Tartu Teedevalitsuse Jõgeva osakond tellida uute truupide ja kraavide ehitamistöid, jätkata 2003. aastal alustatud kruusateelõikudel tolmutõrjet kaltsiumkloriidiga ning parandada teede liiklusohutust, paigaldades neile uusi liiklusmärke, viitasid ja põrkepiirdeid.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus