Tänavu edukamad Artur Rimkevit?us ja Maarja Udras

Tänavune Näki ja Neptuni laager on järjekorras kolmas. Laageris osales 43 last Jõgeva linnast, ülejäänud 24 jagunesid Jõgeva valla, Tallinna, Ida-Virumaa ja Tartu noorte vahel.

Laagrilised olid kahes vanuserühmas: alla 16-aastased ja üle 16-aastased. Vanemaid laagrilisi oli vaid kaheksa, mistõttu oli neile see rohkem puhkuseks.

Esimesel päeval toimus neljatunnine metsamäng Kuremaa terviseradadel. Võistkondadel tuli leida kahe kilomeetriselt ringilt 8 kontrollpunkti. Õhtul toimus rannadisko, plaate keerutas Mikk Tehvan.

Teine päev oli pühendatud Näki ja Neptuni valimistele. Hommikust õhtuni toimusid nende väljaselgitamiseks mitmed võistlused. Näki tiitlile kandideeris 14 tüdrukut. Neptuni tiitlile aga 9 poissi. Traditsiooniline võistlus oli veetaimedest kostüümi tegemine. Poisid ja tüdrukud võistlesid kuuel alal – rivaalide kummipaadidelt vette lükkamises, suurte veepallidega mängimises, hüppenööriga jooks, veepommide veest välja toomine, kivide korjamine ämbrisse aja peale ning näomaalingus.

Tänavune Neptun on Artur Rimkevit?us. Näki tiitel kuulub teist aastat järjest Maarja Udrasele. “Näki ja Neptuni võistlusel oli tegevused nii maal kui ka vees ning need olid vaheldumisi,” rääkis ürituse peakorraldaja Sille Raidvere, kellel olid abiks ka Krista Püvi ja Piret Sturm.

Näkile ja Neptunile oli auhindadeks sulgapallireketid. Näkk sai lisaks veel lõhnaõli ning Neptun jalgpalli.

Viimasel päeval olid kavas nn presidendi murumängud, nii individuaalsed kui ka võistkondlikud. Üsikaladest olid näiteks vägikaikavedu, rammumehevõistlus (veepudeli hoidmine), munavise, võistkondlikest aga köievedu. Viimaseks võistlusalaks oli limonaadimäng – tuli visata rõngas pudeli kaela ning see kuulus sulle.

“Laagri parimatele on auhinnaks preemiareis, mis on alati seotud tegevusega. Varasematel aastatel oleme käinud bowlingut mängimas, Aura keskuses puhanud, aga ka purilennukitega ning kartidega sõitmas,” rääkis Raidvere.

Laagriga jäid rahule nii korraldajad kui osalejad. “Laupäeva õhtul oli pisut ehmatav torm. Tuul tungis meie katuse alla ning katsime ka telgid kilega,” meenutas Sille Raidvere.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus