Tänavatantsukoolil JJ-Street on vägevad plaanid

Järgmisel nädalal alustab Jõgeval uut sügishooaega tänavatantsukool JJ-Street ning treener Kairi Jerlov on selleks puhuks valmis saanud uhiuute plaanide ja tantsudega.

JJ-Street Tantsukooliga peaks Jerlovi sõnul liituma igaüks, kes mingil eluetapil soovib rohkem teada saada tänavatantsukultuurist. Ta rääkis, et tantsukoolis on lisaks tantsu õpetamisele rõhku pandud noorte koolitamisele ja harimisele. Jerlov ütles, et kui ühel tantsukoolil on Eestis ligi 3000 liiget, näitab see, et asi on õige. Treenerid sõidavad Eesti eri paikadesse ise kohale, et noortega tegeleda. “Me teeme seda südamest ja inimeste ülesanne on meid ainult vastu võtta ja endale võimalus anda.”

Uus tants ja energia

Uutele noortele toimub näidistrenn 6.septembril algusega kell 17 (hip-hop) ja kell 19 (house).Treeneri sõnul on tantsutrennid mõeldud kõigile noortele, kellel on aega ja energiat õppida mitte ainult tantsusamme, vaid ka ajalugu ja kultuuri. Ta paneb kõigile südamele, et näidistrennides tuleb kindlasti kaasa teha, sest lihtsalt vaatamisega pilti selgeks ei saa.

Lisaks hip-hopi õppimisele saavad Jõgeva inimesed sel hooajal teada, mida kujutab endast house-stiil. See on Jerlovi sõnutsi põnev, sest erineb hip-hopist hoogsa tempo ja rütmi poolest. “Hip-hop on siin kaua olnud, nüüd lisame sellele tempoka house, mida iseloomustab kiire jalgade töö ja sujuv kehaliikumine.” Ka hoiab ta hip-hopi trenne värskena, sest noori ootab ees uus muusika, mida treener suvel jooksul kogunud on.

Lennukad ideed tublidelt õpilastelt

Jerlovile annab uut energiat eelmise hooaja hea tulemus Jõgeval. Ta jäi eelmise aastaga väga rahule just siin, sest uus grupp noori sai hooaja lõpuks valmis kavaga, mis pälvis tähelepanu üle Eesti.  

Suuremateks saavutusteks peab treener kindlasti Koolitantsul ja Jõgeva Tantsupäevadel osalemist. “Jõgeva õpilastega sai tehtud vägev lennukiteemaline kava, kus oli pandud suurt rõhku just õpilaste enda lennukatele ideedele.”

JJ-Street Kevadkontserdil oli Jõgeva kava üks paremaid ja edu oli üheks põhjuseks, miks Kairi Jerlov eelmise aasta parimaks treeneriks valiti.

Jõgeva linn näeb enneolematut

Jõgeval on treeneril uuel hooajal palju plaane. Lisaks kohalikele esinemistele annab ta märtsivaheaja suurel võistlusel erilise rolli täita just Jõgeva õpilastele. Täpsemalt on sellest praegu vara rääkida.   

Lisaks kavatseb ta teha Jõgeval midagi enneolematut  — filmida lipdubi muusikavideo. Nii trennirahvaga kui kõikide teiste toredate inimestega filmitakse lipdub, mis on soojendus Jõgeva iga-aastasele tantsuüritusele kevadvaheajal. Lipdub kujutab endast muusikavideo jäljendamist ning see koosneb kaasa laulmisest/suu liigutamisest”, näitlemisest ja muusikast. “See tuleb midagi sellist, mida siin ei ole keegi veel oma silmaga näinud, ” lubas Jerlov.

Lisaks eelnimetatud plaanidele on noorel treeneril ka pikaajalisem eesmärk, mida sel sügisel täide viima hakkab. Nimelt tahab ta tulevikuks õpetada Jõgeval välja uued noored treenerid, kes aitaksid levitada tantsukultuuri ka naaberlinnadesse. Jerlov teab, et selleks on vajalik noori intensiivselt koolitada. Plaanis on külalistreenerite visiidid, väljasõidud, pidev info jagamine õpilastele.

Jerlov ütles, et Jõgeva on tänavatantsukooli JJ-Street jaoks väga eriline linn. Siit, külmapealinnast, on alguse saanud nii tema kui tantsukooli omaniku Joel Juhi tantsukarjäär. “Võin lubada, et seni, kuni ma ise veel tantsin, tantsib ka Jõgeva, see on koht, mida me kinni ei pane.”

Ta tahab saada sama edukaks nagu tema õpetaja, kuid sellele teekonnale ei lähe ta üksi. Tema eesmärk on kaasata võimalikult palju kodukoha noori, kes teeksid tulevikus suuri tegusid. “Minu unistus on, et Jõgeva jääks tantsima ka siis, kui mind ennast siin ei ole.” Ta selgitas, et lisaks temale peaks keegi teine võtma südameasjaks, et Jõgeva noortest saaksid parimad tantsijad, keda Eesti näinud on.

Lõpetuseks üks noore neiu soovitus: “Tuleta meelde kõik olukorrad oma elus, kui on olnud raske ja arvasid, et ei tule enam kunagi nendest välja. Seejärel mõtle, kuhu oled jõudnud nüüd, ja avastad, et said neist üle!”

Kairi Jerlov 

·         21-aastane, sündinud Jõgeval

·         Tantsimisega tegelenud 10 aastat, kogemused show-, estraadi-, vaba-, rahva- ja tänavatantsus.

·         2006. aastast Eesti esimese tänavatantsukooli JJ-Street liige

·         Kuulub JJ-Street Tartu tiimi ning Koolilõpu Hip Hop Jami/ Jõgeva Tantsupäevade korraldusmeeskonda

·         Juhib treeninguid Viljandis ja Jõgeval

i

LENEL KARU

blog comments powered by Disqus