Tänavamuusikud loovad laheda suvise meeleolu

Kolmapäeval Jõgeva turul esinenud Peruust pärit Arnaldo Barrera ja Boliiviast tulnud Braulio Maman esitasid eelkõige oma rahvamuusikat. Arranzheeringud on neil valmis tehtud ning lisaks mängivad nad kõikvõimalikke vilepille. Indiaanlased tõid Jõgevalegi laheda suvise meeleolu, rahvas tuli neid hea meelega kuulama, nii mõnigi lahkus kontserdilt viisijupp huulil.

Kui Põltsamaal saab nautida puhkpillimängijate ja seejärel keelpillimängijate suvekooli kasvandike pillimängu, siis Jõgeval näeb tänavamuusikuid haruharva. Linnapäevade ajal ja mõnel ilusal suvisel päeval on veel olnud võimalik kuulata kesklinnas Kaubahalli juures bajaanimängu. Rohkem ei meenunud tänavu ühelegi kolleegile ühtegi suvist moosekanti.

Mustvees pole me juhtunud tänavamuusikuid nägema. Mis ei tähenda muidugi, et neid seal kunagi olnud pole. Küllap ikka on. Ja Mustveel on veel kõva trump – oma puhkpilliorkester, mida viimati sai esinemas kuulda eelmisel nädalavahetusel linna päevade ajal.

Meil kipubki nii olema, et tähtsate päevade ajal on palju kõikvõimalikke esinejaid. Nii et kõiki ei jõua parimagi tahtmise juures kuulata. Aga tavalistel päevadel pole kedagi. Kuigi võiks olla. Sellepärast võiksid tänavamuusikud  julgemini esinema tulla. Hea praktiline kogemus, konti see töö kindlasti ei murra ja küllap õhtuks midagi ka karbi või korvi sisse koguneb.

24. juuli 2008

blog comments powered by Disqus