Tänavaküsitlus

Kas mäletate Põltsamaa jõe mänge, mis nädalavahetusel taas toimuvad? Kas olete neil osalenud ja kas need võistlused võiksid jätkuda?

Ellar, kindlustusfirma nõustaja

Mina mäletan Põltsamaa jõe mänge ajast, kui sellest võtsid osa kolhooside ja sovhooside võistkonnad. Olen isegi neljapaadi sõudemeeskonnas osalenud. Olen mitmeid Põltsamaa jõe mänge filmilindilegi jäädvustanud, kuid viimastel jõemängudel ma käinud ei ole.

Liia, raamatupidaja

Muidugi mäletan ma Põltsamaa jõe mänge, olen ise nendest osa võtnud. Olen seal lauatennist mänginud. Tegelikult on ka minu tütar ja lapselaps neil osalenud. Minu arvates võib jõemänge jätkata, olen alati spordi- ja kultuuriürituste poolt. 

Jüri, pensionär

Loomulikult mäletan ma Põltsamaa jõe mänge. Olen paljudest ise osa võtnud, mul on kodus alles mitmeid diplomeid ja medaleidki. Olen kunagi koos päris tugevate meestega sangpommi tõstnud, oda ja granaati visanud. Praegu mängin juba neljandat-viiendat korda petanki. Täna läheme jälle oma võistkonnaga Põltsamaa linna esindama. Minu arvates on Põltsamaa jõe mängud ainus võistlus, mis on ajaproovile vastu pidanud.  

Jaan, bussijuht

Ikka mäletan. Mängude algaastatel osalesin seal mitmeid kordi jooksjana. Tollel ajal oli Põltsamaal päris mitu tugevat jooksjat, nüüd aga pole enam saja meetri jooksu radagi. Minu arvates on jõemängud end ammendanud ja nüüd võiks midagi uut välja mõelda. Samas tean, et midagi uut ellu kutsuda pole  lihtne. 

Milvi, tegevusjuhendaja

Põltsamaa jõe mänge mäletan ma loomulikult. Minu mäletamist mööda esinesid seal alguses ka isetegevuslased, ka mina lõin siis kaasa. Ma pole spordiinimene ja seetõttu ei pea ennast pädevaks mängudele hinnangu andmisel. Arvan, et vähemalt spordihuviga inimeste jaoks on jõemängud vahva  üritus. Kui leidub osalejaid, siis võib ju mänge ka praegu korraldada.     

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus