Tänasest söövad põhikooli õpilased tasuta koolitoitu

Tasuta koolitoit on olnud üks koalitsioonileppe keskseid lubadusi ning haridus- ja teadusminister Mailis Repsi tegevusprioriteete. ?Tasuta koolitoit jõuab õpilasteni riigi ja kohaliku omavalitsuse koostöös,? tuletas minister Mailis Reps meelde senist praktikat algklasside osas. ?Tuleb tunnustada kõiki omavalitsusi, kes selleks pingutusi teevad.? Haridusministri sõnul väärivad erilist lugupidamist need linnad ja vallad, kes suudavad pakkuda tasuta toitu isegi gümnaasiumiastmes.

?Paljudele õpilastele on koolitoit ainus soe söögikord päevas, mõnedele üldse ainus söögikord,? meenutas minister tasuta koolitoidu algimpulssi. ?Koolitoit tähendab ka võimalust suunata õpilasi tervislikumate toitumusharjumuste poole.? Koolitoidu temaatika on praegu teravalt päevakorral ka mitmetes Lääne-Euroopa riikides, kus otsitakse võimalusi kaitsta õpilasi rämpstoidu eest. Soome on tasuta koolitoitu pakkunud aastakümneid.

Minister lubas jätkata pingutusi toomaks tasuta toit kõigisse omavalitsustesse, ka nendesse mis jätkavad praegu lapsevanematelt täiendava toiduraha nõudmist. ?Need vähesed omavalitsused, kes torpedeerivad koolitoitu, maksavad selle eest mainealast hinda,? viitas haridusminister Tartule ja Võrule.

Alates 2006. aasta 1. septembrist laieneb õigus tasuta koolitoidule ka põhikoolijärgses kutseõppes õppivatele noortele. Siiani on tasuta koolitoitu pakutud 1.-4. klassidele, seda alates 2002. aasta 1. septembrist, mil Mailis Reps oli esimest korda haridus- ja teadusminister.

Priit Simson
HTM kommunikatsiooninõunik

blog comments powered by Disqus