Tänasest saab Virtuses enesekaitset õppida

 

Täna õhtul alustab Tartu Budoklubi Virtuse maadlussaalis enesekaitsekursusega, mis vältab kolm kuud. Selle perioodi jooksul suudetakse huvilistele selgeks õpetada kõik vajalikud nipid kallaletungija haardest pääsemiseks ja enda elu päästmiseks.

Täna kell 18.00 oodatakse vähemalt 13-aastasi huvilisi Virtuse maadlussaali. Vanuse ülemmäära pole paika pandud, seega kõik, kes on vähemalt vanemad kui kolmteist ning soovivad enesekaitsenippe omandada, on kursustele oodatud. Spetsiifilist varustust osalejatelt ei nõuta. Riietusest sobivad alustuseks vanalt liigutada lubav T-särk ja vastavalt soovile pikad või lühikesed dressipüksid. Treeningul ollakse paljajalu.

Budoklubi instruktor Andreas Kangur selgitas, et kursustel kombineeritakse mitmete võitluskunstide tehnikaid. “Õpime lööke, blokeerimist, mahaväänamist ja valuvõtteid. Kõike, mida ründajast lahti saamiseks tarvis,” selgitas Kangur. Veel täiendas enesekaitse instruktor, et nad ei võta kursustel aluseks ühtegi konkreetset võitluskunsti, vaid õpetavad igaühest midagi.

Kursustelt osalejatelt ei nõuta head füüsilist vormi, kuigi selle olemasolu on enesekaitse nippide omandamisel kergendavaks faktoriks. “Kursus toimub vaid kord nädalas ja kaks tundi korraga. Kui see on inimesele ainukeseks trenniks, siis oma üldfüüsist vormi ta sellega oluliselt ei paranda, kuigi enese kaitsmiseks vajalikud nipid saab selgeks. Selleks, et enesekaitsevõtted paremini välja tuleksid, tasub ka igaühel paar-kolm korda nädalas üldfüüsilise treeninguga tegelda,” soovitas Kangur.

Veel lisas instruktor, et ennekõike päästavad inimese ohtlikest olukordadest kiired jalad, kuid alati polegi võimalik põgeneda. “On olukordi, kus ründaja on tugevam, osavam ja rünnak sooritatakse ootamatult. Loomulikult ei saa me garanteerida, et iga kursuse läbija saab igal juhul oma ründajast jagu, kuid vähemasti on tal selleks suured eeldused.”

Esialgu kestavad kursused mai lõpuni, samas arvas Andreas Kangur, et huviliste olemasolul jätkatakse kursusega ka sügisel. Budoklubi enesekaitsetreeningu toetajateks on Kaitseliit, Jõgeva linn ja vald.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus