Täna saab Palamusel kuulda head eesti muusikat

Kõigi eelduste kohaselt leiab täna õhtul Palamuse lauluväljakul aset sealsetest suvepidudest rahvarohkeim, sest toimub legendaarne Raadio Elmari Eesti Disko ning esinevad sellised tuntud artistid nagu Sulo ja Black Velvet.

Elmari Suvepidu on Palamusel korraldatud juba kahel varasemal aastal ning ega kaks ilma kolmandata jää. Nagu ürituse nimestki järeldub, mängitakse peol peaasjalikult kodumaist muusikat. Et pidu liiga üheülbaliseks ei muutuks, mängivad kohalikud plaadikeerutajad Imre Mihhailov ja Imre Tõekalju sekka muusikat ka välismaistelt esinejatelt.

Õhtul astub Palamuse lavalaudadel üles Sulo, kellel hiljuti ilmus ka uus plaat. Aktiivsematel pidulistel on võimalik artisti tuliuus helikandja endale päris ilma rahata saada. Sulo jagab oma uut albumit esinemise ajal kõige aktiivsematele ja särtsakamatele pidutsejatele, seega tuleb plaadisoovijatel peovaim juba varakult valmis panna. 

Black Velvet tuleb taas

Öösel astub üles mõni aasta avalikkuse pilgu alt kadunud olnud Black Velvet, kelle kõrgaeg jääbeelmisse sajandisse. Ansambli liikmed on olnud hõivatud muude projektidega. Solist Lauri Liiv on pidevalt tegev muusikalides, Sven Lõhmusel on juhtida oma stuudio ja  ta on  ka mänedžeriks noortele staarihakatistele. Tema vend Sulev Lõhmus ei tegelnud vahepeal üldse muusikaga, kuigi oli  aeg-ajalt seotud sellise projektiga nagu Mr. Happyman.

Kuigi Black Velveti viimase plaadi ilmumisest on möödas kaks aastat ning ülemöödunud albumist juba üle kümne aasta, pole rahval nende lugudest veel villand saanud. Pea igas raadio Elmar soovisaates tuleb mängida mõnda selle ansambli lugu. Black Velveti viimane singel “Velveteen” ilmus samuti kaks aastat tagasi, kuid raadiojaamade play-listides on see praegugi väga tihti esinev lugu. Bändi üks liige ja lugude autor Sven Lõhmus on öelnud, et Black Velvet pole kunagi ametlikult laiali läinud, ansambli liikmeil on olnud lihtsalt muid tegemisi. Ansambel on ka varem Palamusel üles astunud, nimelt üksteist aastat tagasi.  

Auhinnad Elmari tegijatelt

Black Velveti fenomeni ei oska ka bändiliikmed ise seletada. Muusikaärimehe Sven Lõhmuse arvates on edu saladus kindla stiili järgimises. Black Velveti repertuaar on olnud läbi aegade ühtne. Selline popmuusika formaat, mida ansambel viljeleb, on tegijate endi sõnul sisuliselt aegumatu.

Kuna tegemist on Elmari Suvepeoga, ei puudu sealt ka raadiojaama tegijad. Õhtut juhivad eetrihääled Mari-Liis Männik ning Lauri Hermann. Viimane viib läbi ka legendaarse Eesti disko. Lisaks peo käimatõmbamisele jagavad Elmari tegijad pidulistele ka hulgaliselt auhindu.

Elmari Suvepeo külastajaskonda kuulub tavaliselt igas vanuses pidulisi ja alla 10-aastased lapsed saavad sisse tasuta. Pärast südaööd  võivad alla 16-aastased siiski vaid koos  täiskasvanud saatjaga pidu nautida.

Varasemad Palamuse suvepeod on siiamaani lõppenud üldiselt rahumeelselt. Probleeme on olnud mõningate joobes alaealistega ning politsei on pidanud maha rahustama ja kainenema viima paar rüselejat.

Sel aastal pole arusaadavatel põhjustel ka erilisi külastusrekordeid püstitatud, kuid publikupuudust pole  ka siiamaani tuntud. Tänavu pole Palamuse pidudel õnne olnud ilmaga, kaks viimast said teoks vihma ja jaheda ilma kiuste. Siiski pole heitlikud ilmaolud korraldajate entusiasmi kahandanud. Augusti lõpus  peetakse Palamusel suve lõpupidu.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus