Täna peetakse Mustvee linna päeva

Mustvee kultuurikeskuse juhataja Valetina Jazõkova ütles, et kindlasti tuleb ka traditsiooniline laat. Kui tavaliselt on sellel enam rõhku pandud käsitööle, siis tänavu võib seal müüa igasugust kaupa.

“Laupäeval on ka Põltsamaa veinipäev, paljud käsitööhuvilised lähevad sinna,” põhjendas Jazõkova laada mitmekülgsemaks muutmist. Tema sõnul tuleb tänavu kauplema ehk veidi vähem inimesi kui tavaliselt, kuid huvi ürituse vastu on tundnud juba paljud.

Lastel palju tegevust

Lastele algavad üritused hommikul kell 10 kultuurikeskuse vastas bussijaama platsil. Toimuvad võistlused rulluisutamises, jalgrattasõidus ja joonistamises. Oodata on ka kommisadu deltaplaanilt. Väikesed linnapäevalised saavad sõita ka ATV- autodega ja hüpata batuudil.

Linnapäeva raames saab külastada Mustvees asuvaid muuseume: Heino Lubja kaalude muuseumi Tartu maanteel ja vanausuliste muuseumi Mustvee Vene Gümnaasiumis.

Kõik huvilised on oodatud vaatama ka kahte näitust. Mustvee kunstniku Larissa Korobova maale saab näha tema koduõues aadressil Tartu mnt 31, kultuurikeskuse teisel korrusel on aga akvarelligalerii Kala organiseeritud näitusmüük, kus on esindatud Balti mere regiooni kunstnike tööd.

Isetehtud veesõidukite võistlus

Kell neli pärastlõunal algab Mustvee rannas veepidu, kus tähtsaim ettevõtmine on isetehtud veesõidukite võistlus.

Isetehtud sõidukil ei tohi olla mootorit, see peab liikuma inimese või tuule jõul. Samuti peab masin püsima vee peal võistluse lõpuni ning sõitmine peab olema ohutu nii veesõiduki juhile, kaassõitjatele kui ka pealtvaatajatele.

Päeva juhi ja ürituse ühe korraldaja Kalev Pärtelpoja sõnul on soovitav randa koguneda umbes tund aega enne ürituse algust. Osalema oodatakse igasuguseid sõidukeid, näiteks ka kummi- või kalapaate, aga midagi peaks sinna juurde olema siiski ka oma kätega tehtud.

Veepeol on võimalik sõita ka vesiratta ja skuutriga, valitakse Mustvee Näkk.

Tiitlile kandideerivad neiud peavad läbima tutvustus-, tantsu-, riietuse- ja küsimustevooru. Jazõkova sõnul on mõeldud ka sellele, et kui näki tiitlile kandideerijaid ei tule kokku piisavalt, korraldatakse teisi väiksemaid konkursse.

“Oleme küll kõvasti teinud selgitustööd ja mõned tüdrukud on andud ka esinemissoovist teada, kuid üldiselt on neiud väga tagasihoidlikud,” ütles Jazõkova, kes rõhutas, et kõik on näkivalimistele väga oodatud.

Linnapäeva viimase üritusena algab kell seitse kultuurikeskuse laululaval pidu, kus esinevad ansamblid PS Troika ja Miau, üles astuvad ka mitmed diskorid. Pidu kestab kella neljani hommikul. Päevased üritused on kõigile huvilistele tasuta, õhtusele peole tuleb osta 35 krooni maksev pilet.

“Uus üritus on veepidu, aga igal aastal oleme püüdnud korraldada midagi teistmoodi kui varem. Kui eelmisel aastal esinesid lastele klounid, siis tänavu on mängud ja lendab deltaplaan,” ütles kultuurikeskuse juhataja.

Igal aastal on linnapäeva raames toimunud tervisetund, tänavu aga saavad inimesed osaleda pikemal tervisepäeval Mustvee Gümnaasiumis. ” Selle korraldajad on lubanud, et nad enne ära ei lähe, kui kõik huvilised on oma küsimustele vastused saanud,” ütles Jazõkova.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus