Täna peetakse Jõgeval kevadlaata ja tähistatakse linna sünnipäeva

Täna tähistab Jõgeva linn oma 77. sünnipäeva. Traditsiooniliselt saab külastada kevadlaata ning jälgida kultuuriprogrammi kesklinna laval. Lisaks selguvad tänavu just Jõgeva sünnipäeval Lõuna-Eesti parimad päästjad. 


Sünnipäeva hommik algab kevadlaada avamisega kesklinnas. Tervituseks mängib Kaitseliidu Jõgeva maleva puhkpilliorkester. Külalistele pakutakse sünnipäevakooki ja kohvi, nagu juba traditsiooniks saanud. Huvilistele jätkub ka sportlikke tegevusi. Kesklinnas toimub pargikabevõistlus ning Jõgeva linna staadionil saavad lapsed juba 25. korda osaleda kevadjooksul. Pärast seda on noored spordisõbrad oodatud kesklinna parki lastelinnakusse lõbutsema ning sünnipäevakringlit sööma.

Alates lõunast saab laadamelu sekka nautida ka välilava kultuuriprogrammi. Musitseerib ansambel “Väliharf”. Esinevad lasteaedade “Rohutirts” ja “Karikakar” mudilased ning Jõgeva muusikakooli tantsustuudio lapsed. Kell 14.30 algab Jõgeva haigla päevakeskuse näiteringi etendus “Sauna! ”.  Kell 16 on sünnipäevalised oodatud kultuurikeskusse USA vokaalansambli The Yale Alley Cats kontserdile. Nende esituses kuuleb muusikat erinevatest ajastustest ning töötlusi kirikumuusikast rokini. Jõgeva linna sünnipäevakuu lõpeb lõbusa simmaniga, kus saab lustida ja tantsida koos ansambliga Lõõtspillipoisid. Pidu algab kell 19.00 kesklinnas. Kohale tuuakse lauad ja pingid, vihma korral ka telgid. Avatud on toidu-joogitelgid. Kõik on koos sõpradega kodulinna sünnipäevapeole oodatud.

Lõuna-Eesti osavaim päästemeeskond

Linna sünnipäeval toimub Lõuna päästekeskuse kutsemeisterlikkuse võistlus, kus selgitatakse välja Lõuna-Eesti kiireim ja osavaim päästemeeskond. “Pidades silmas pikaajalist head koostööd Jõgeva linnavalitsusega, otsustasime just linnapäevade ajal korraldada siin Lõuna-Eesti päästekeskuse kutsemeisterlikkuse võistlused, ” sõnas Päästeameti Lõuna päästekeskuse Jõgevamaa päästeosakonna juhataja Jüri Alandi. Võistluspäev algab kell 9.30 piduliku rongkäiguga Kaitseliidu Jõgeva maleva puhkpilliorkestri saatel. Sauna tänavalt siirdutakse Aia tänavale ja sammutakse läbi linna võistluspaigani päästeosakonna hoone juures. Võistlus avatakse päästekeskuse juhi Margo Klaose ja Jõgeva linnapea Aare Olgo sõnavõtuga. Orienteeruvalt kell 10.30 alustatakse Jõgeva komando juures võistlustega.

Lõuna-Eesti regiooni päästekomandode omavaheline mõõduvõtmine lahinghargnemises korraldatakse juba üheksandat korda. Lisaks kümnele kutseliste päästjate meekonnale osalevad võistlusel Palamuse vabatahtlikud. Alandi rääkis, et esimeseks jõukatsumiseks on lahinghargnemine päästeautoga, kus jäljendatakse tööd reaalsel tulekahjul. Päästjad peavad aja peale selga saama kaitseriietuse, vedama autopumbaga ühendatud voolikuliinid õppetorni teisele korrusele ja tabama sealt veejoaga märklauda. Teine voolikuliin tuleb vedada kõrvalhoone maketi katusele ja veejoaga veel ühele märgile pihta saada. Võistlejad peavad rajal ületama mitmeid takistusi.

Võistluse teises osas on kavas test alarmsõiduki juhile. Võistlust pääseb jälgima tasuta, kõik on kaasa elama oodatud.  Jüri Alandi lisas, et pärast võistluste lõppu on pealtvaatajatel võimalik päästetehnikat lähemalt uudistada ja oma käega katsuda.

Kiirnõu lastele ja vanematele

Linna sünnipäeval saavad lapsed aega veeta lastelinnas. Tegevusi jagub nii kesklinna pargis kui maa- ja linnavalitsuse esisel platsil. Üles on seatud mitu batuuti ning saab ringi veereda zorbpallis. Telkides saab meisterdada, lasta teha näomaalinguid ja mängida võistlusmänge.

Sel korral on esimest korda väljas Rajaleidja keskus. Nende telgis saavad nii lapsed kui nende vanemad mängida ametitemängu, täita karjääritesti, nuputada ja joonistada.  “Lapsevanematel on võimalus küsida “kiirnõu” logopeedilt, psühholoogilt, eripedagoogilt, sotsiaalpedagoogilt ja karjäärispetsialistidelt,“ rääkis Jõgeva Rajaleidja keskuse karjäärinõustaja Hele Kull.

Lastelinnakus ja kesklinna haljasaladel on esindatud Jõgeva noortekeskus ja noortevolikogu, perekeskus, spordiklubi Ramm, Noored Kotkad, Kodutütred, Naiskodukaitse, Kaitseliidu Jõgeva malev, päästeamet, politsei- ja piirivalveamet, maanteeamet, Eesti Punase Risti Jõgevamaa Selts, Jõgevamaa noorteinfo portaal ja Jõgevamaa noortekogu.

Rekordiliselt kauplejaid

Traditsioonilisel kevadlaadal kesklinnas jagub laulu, tantsu ja pillimängu kogu päevaks. Laadalt saab soetada käsitööesemeid, istikuid, vanavara ning toidu- ja tööstuskaupa. Sel aastal on kauplejaid laadal rekordarv. Kevadlaada korraldaja Sergei Jerjomini sõnul on registreerunud üle 200 kaupleja. Oma kaupu pakuvad nii kohalikud tootjad kui kaubitsejad piiri tagant. Istikutega kauplejate arv oli sedavõrd suur, et tuli müügiala laiendada. “Tänavu on kõige kaugem laadaline Vilniuse sepp. Lätist on oodata metalliskulptorit, kes tutvustab oma töid,” rääkis Jerjomin.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus