Täna on Jõgeval messipäev!

Reedel alanud Kesk-Eesti messi kultuuriprogrammile annavadki sedapuhku eripära soomlased Jõgevamaa sõpruslinnast Järvenpäält. Mess ja kõik üritused on seda vahvamad, et kõikjal on sissepääs, vaatamine ja osalemine täiesti tasuta.

“Laupäevastest üritustest kõige suurem on viieteistkümnes Kevadjooks,? reklaamis messi korraldaja Katrin Polli Jõgevamaa Ettevõtluskeskusest võimalust tulla omadele kaasa elama: ?Ma arvan, et meil tuleb Kevadjooksule kokku üle kuuesaja osavõtja. Enamik siitsamast, Jõgevamaalt. Lapsed on muidugi enamuses, aga meil hakkavad distantsid kolmeaastaste sajast meetrist pihta ja lõpevad täiskasvanute 11,2 kilomeetriga.?

Kevadjooks väga populaarne</P>

?Jooksule tasub kaasa elama tulla juba varakult, sest kõige pisemad on tegelikult kõige vahvamad. Ja vanemad lähevad veel rohkem hasarti kui lapsed ise,? soovitas Läänemägi. Võistlustest saab ka ise osa võtta, see ei maksa midagi ? tuleb ainult enne võistluste algust hommikul kella poole kümnest üheteistkümneni registreeruda. Kevadjooksu raames toimub ka 500 m ratastooliralli, millel vastu on huvi tuntud ka väljaspool maakonda.

“Päästeteenistus tuleb oma tehnikaga välja Ärikeskuse parklasse ja neil on bassein, kuhu tuukrid sukelduvad. Konkreetne showprogramm on aga üllatus,? ei teadnud Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse Kesk-Eesti messi projektijuht Katrin Polli elukutseliste päästjate tegemisi veel kommenteerida.

?Päästeteenistuse töö vastu on alati olnud hästi suur huvi. Ma arvan, et nad lasevad vahtu, ronivad kõrgele ja üks aasta kustutasid siin näiteks autot,? spekuleeris Laanemägi. Mis täpselt saama hakkab, näeb laupäeval messil.

Järvenpää tantsijatel huvitav kava

?Eile nägin Järvenpää tantsijaid, neil on väga huvitav kava ? selline d?ässilik vabatants,? avaldas Järvenpää tantsutrupp Läänemägile muljet. ?Aga laupäeval on meil ka kõhutantsijad, neid on kokku peaaegu 20. Osa Jõgevalt ja osa Põltsamaalt.?

Kui nälg näpistab, võib rammusaid grilltoite osta kahest telgist. ?Toidutänavalt saab osta ka friiserjäätist, mida muidu Jõgeval ei pakuta,? soovitas Katrin Polli proovida nii viieteistkroonist masinajäätist kui põdravorsti. Kaubahalli ees on Kalevi kommilaev.

Kokku on messil üle 60 firma kõikmõeldavatest eluvaldkondadest: kohalikud turismiettevõtjad, ehitusmaterjalide tootjad, kosmeetika, rõivaste, päästevestide, autode, põllutöömasinate müüjad. Esindatud on nii pangad, parteid kui roosikasvatajad. Tänavune mess on Katrin Polli sõnul suurem kui kunagi varem.

?Sel aastal on meil näiteks juba eraldi toidu ja aianduse tänav. Tegu on ikkagi mõnusa ajaveetmisvõimalusega Jõgevamaa peredele,? ütles projektijuht.

Ajalehe Vooremaa boksis saab tutvuda selle eelkäijate Kolhoosniku ja Punalipuga ning panna Ärilehte erakuulutusi täiesti tasuta. Need, kes messilt vähemalt kolmeks kuuks Vooremaa tellivad, saavad kauba peale EhitusGamma kinkekaardi.

TIMO TEDER

blog comments powered by Disqus