Täna mängib Marko Saksing viimast korda koondisesärgis

Täna peetakse Tartus Maaülikooli spordihoones treeningkohtumine Eesti saalihokikoondise ja Soome klubi Hämeenlinna FT Trackers’i vahel, mis jääb Jõgeva Tähe treeneri ja kauaaegse koondislase Marko Saksingu jaoks viimaseks mänguks Eesti koondise eest.

 

Sel nädalavahetusel kohtub Eesti saalihokikoondis kahel korral Hämeenlinna FT Trackers meeskonnaga, et valmistuda detsembris toimuvaks MM finaalturniiriks. Täna kell 17.00 Maaülikooli spordihoones algav mäng on kauaaegsele koondislasele Marko Saksingule Eesti saalihokiesinduse rivistuses viimane.

„Plaanisin juba ammu koondises mängimise lõpetada,” kommenteeris otsust viisteist aastat koondises mänginud Saksing. Lisaks mängijakohale on Saksing täitnud Eesti koondises mõnda aega ka teise treeneri rolli. „Mõtlesin juba veebruaris Hispaanias toimunud  kvalifikatsiooni turniiri ajal, et peaks koondises mängimise lõpetama, kuid siis panin ikkagi olude sunnil vormi selga,” selgitas Saksing, tuues koondislase karjääri lõpetamise põhjuseks ka selle, et on juba piisavalt koondise ridades mänginud ning soovib noortele mängijatele meeskonnas ruumi teha. „Samaaegselt treener ja platsimängija olla on väga keeruline,” lisas Saksing kes on üheaegselt treeneri- ja mängijatööd teinud nii koondises kui ka oma koduklubi Jõgeva SK Tähe ridades.

Koondises põhiliselt välismaal mängivad mehed

Täna õhtul maaülikooli spordihoones peetavas kohtumises Saksing mingit erilist tulemust kirja ei taha saada. Mees jääb tagasihoidlikuks ning ei ole endale mängus punktide või väravate poolest mingeid eesmärke seadnud. „Ma lihtsalt naudin mängu,” kinnitas kauaaegne koondislane. Järgmine kohtumine Soome meeskonnaga peetakse juba homme, kuid siis jälgib Saksing mängu treenerivormis. Viieteistkümne aasta jooksul on Saksing osalenud 47 koondise mängus, kus on teeninud 27 resultatiivsuspunkti.

Täna ja homme peetavatel treeningkohtumistel osalevad koondise rivistuses peaasjalikult Eesti klubides mängivad mehed.  Nüüd juba pool aastat koondise teise treeneri ametit pidanud Saksing selgitas, et meeskonna põhituumiku moodustavad siiski välismaal mängivad mehed, kes ühinevad koondise mängudega järgmisel kuul Lätis peetavatel võistlustel. Juuli algul avaldas saalihokiliit 48 koondisekandidaadi nime, keda oodatakse täna Tartusse kontrollmängule. Nende hulgas on 14 meest SK Tähe klubinimekirjas.

Saksing jätkab Tähes mängimist

Detsembris Helsingis peetaval MM-i finaalturniiril on Eesti koondisel Saksingu arvates reaalne võimalus veerandfinaali pääseda. Kõrgematest kohtadest ei soovi sportlane unistama hakata. „Kõigepealt tuleb korralikult MM-iks valmistuda ja õigesti tegutseda, mitte ennustada,” oli Saksing resoluutne.

Kuigi viimastel aastatel on ta peamiselt treeneritööle rõhku pannud, pole ta veel saalihoki mängimisest lõplikult loobunud. Endiselt jätkab ta algaval hooajal mängimist koduklubi SK Tähe eest. Kuigi eelnevalt tunnistas mees, et klubi juhendada ja samal ajal ka platsil viibida on suhteliselt keeruline, kavatseb ta edasi mängida.

„Ei oska praegu öelda, kui pikalt veel Tähes mängin. Võtan praegu kõike üks hooaeg korraga,” ütles SK Tähe esindusmeeskonnas mängiv ja klubi treeneriametit pidav Saksing.

i

<p style=”MARGIN: 0cm 0cm 0pt” class=”MsoNormal” align=”justify”>EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus