Täna istutatakse Voore parki 100 tamme

Juba 2013. aastal korjasid Voore põhikooli õpilased suuremal hulgal tammetõrusid, et neist puutaimed kasvatada. Aasta pärast pandi tõrud mulda.

Kooli direktori Ilona Tarsi sõnul kaaluti siis põhjalikult, kas tammed istutatakse edaspidi Voore kooli juurde või Voore asula lähedale parki. Liisk langeski pargi kasuks, sest seda külastavad paljud. Hetkel on selles pargis veel üsna vähe puid, kuid peagi olukord muutub, sest täna lisandub sinna sada 80-90 sentimeetri pikkust tammeistikut.

Puid istutavad kõik Voore kooli õpilased ja õpetajad. Oodatud on ka õpilaste vanemad ja vanavanemad. Tammesid lähevad istutama ka Mustvee vallavalitsuse ja vallavolikogu esindajad ning teretulnud on kõik huvilised.

Kõik, kel võimalik, võiksid istutama tulles oma labida kaasa võtta, aga loomulikult varustavad huvilisi tööriistadega ka ürituse korraldajad.

Puuistutajatele pakutakse suppi ja kringlit, kohalikud pritsimehed hoolitsevad selle eest, et mulda saanud noored puud korralikult kastetud saaksid. 1. juunil avatakse park ametlikult.  

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus