Täna avatav Maxima püüab kliente madalate hindadega

     

Täna avatakse Jõgeval aadressil Suur 19/21 Maxima kauplusteketi esindus, mis püüab oma laia tootevaliku ja madalate hindadega tõusta Jõgeval enim külastatavaks kaupluseks.

Esialgsetel andmetel läks kauplus maksma 19 miljonit krooni.

Veel eile käis vastavatud kaupluses vilgas töö – keevitamine ja kaupade väljaladumine läbisegi. Ehitusmehed ja müüjad olid nädalavahetusel hiliste öötundideni tööl selleks, et avamispidu täna teoks saaks.

Jõgeva Maximas on 519m2 müügipinda, lisaks toidukauplusele asub seal tööle ka K-arvutisalong, lille- ning juveelipood. Kokku pakutakse üle 4000 tootenimetuse.

Firma pressiesindaja Erkki Erilaiu sõnul on Maxima tootevalik ligi neli korda suurem nende ühe suurema konkurendi Säästumarketi kaubavalikust ning konjunktuuriuuringu põhjal on Maxima Eesti üks odavamaid kauplusi. 

Konkurentsi ei karda

Jõgeva on küllalt väike linn ja vaba ehituspinda napib, järelikult on paratamatu, et kõik kauplused on üksteisele väga lähedal. Erandiks pole ka Maxima, mis asub vaevalt kiviviske kaugusel Säästumarketist, mis on Jõgeva inimeste seas populaarne ostlemiskoht.

Erilaid kinnitas, et nende kauplus siiski konkurentsi ei karda, see on isegi väga teretulnud. “Säästumarketiga oleme mitmetes kohtades kõrvuti ja Tallinnas mõnel pool isegi samas hoones. Siin ei ole meie jaoks midagi uut. Konkurents tuleb ainult tarbijale kasuks,” selgitas Erilaid. Säästumarketi pressiesindaja sõnul ei ole neil samuti Maxima tuleku vastu midagi, otse vastupidi — selle avamist oodatakse huviga. Samas ei karda Säästumarketi juhtkond ka klientide arvu  vähenemist.

Maximas leidis tööd üle kolmekümne inimese. Põhiliselt on kauplus ise oma töötajad koolitanud, seega ei kannatanud teised Jõgeva poed olulise kaadrikao all. Mõned müüjad siiski lahkusid oma senisest töökohast, et asuda Maximasse tööle. Säästumarketi pressiesindaja sõnul nemad kaadrikadu ei karda, sest maksavad oma töötajatele küllaltki konkurentsivõimelist palka. 

Tarbijad jälgivad hindu

Eelmisel suvel avatud Selverist on Maxima kauplus küll väiksem, kuid Põltsamaal, kus Maxima ja Selver praktiliselt kõrvuti asuvad, pole kumbki pood oma konkurenti välja söönud. Tõenäoliselt saavad ka Jõgeval mõlemad poed omasoodu edasi tegutseda. Selver ei karda samuti klientuuri kadu, kuna Maxima ja Selveri külastajad on oluliselt erinevate ostueelistustega ja kummalgi on oma kindel klientuur.

Põhiliseks klientide soosingu võitmise nipiks on Maximal lai kaubavalik odavamate hindadega. “Kui vaadata meie kiiret turuosa ja käibe kasvu, siis on see nipp üsna hästi töötanud ja seda ka siis, kui majanduses läheb kehvemini. Inimesed vaatavad üha rohkem hindu ning seetõttu on tarbijad ka lemmik-kauplusekette vahetanud,” selgitas Maxima pressiesindaja.

Maxima Eesti tegevdirektori Zydrunas Valkerise sõnul jätkub  traditsioon laieneda suuremate keskuste kõrval ka väikelinnadesse. “Väiksemates kohtades tundub, et suuremad ja soodsamate hindadega poeketid on tarbijate poolt pikisilmi oodatud,” ütles Valkeris. “Järgmise kaupluse avame jaanipäevaks Tamsalus.”

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus