Täna avatakse vastrenoveeritud Kuremaa ujula

 

Tänavu mais alustatud Kuremaa ujula remont jõudis viimaks lõpule. Puhke- ja spordikompleks kuulutatakse täna, algsest tähtajast 18 päeva hiljem külastajatele avatuks.

Esialgne plaan oli avada ujula 1. oktoobril, kuid juba septembri keskel oli selge, et töödega siiski selleks ajaks valmis ei saada. Seega olid ehitusmehed sunnitud täiendavate tööde tõttu paluma veidi ajapikendust. Projektijuht Raavo Haaviste sõnul tuli remonditööde käigus ette mitmeid tehnoloogilisi muudatusi, mis nõudsid plaanitust rohkem aega. Näiteks ilmnes juba lammutamise käigus, et basseini põhi on arvatust tugevam ning selle väljalõhkumisel streikis nii mõnigi tööriist.

AS Cobra Grupp tegeles üldehitusega, veesüsteeme vahetasid AS Basseinitehnika ja QE Grupp. Esialgset projekti siiski väga suurel määral ei muudetud.

“Eks väiksemaid muudatusi ja parandusi tuli ikka ette, kuid mitte midagi märkimisväärset,” sõnas AS Cobra Grupi projektijuht. Sama kinnitas ka kompleksi juhataja Raivo Tralla, lisades, et ehituse käigus polnudki võimalust ja vajadust projekti oluliselt muuta.

Eelarvest peeti kinni

21 aastat tagasi ehitatud ujulakompleks vajas juba ammu hädasti renoveerimist, kuid varem polnud selleks lihtsalt võimalust. Sel aastal ette võetud kapitaalremont läks maksma veidi üle 4,1 miljoni krooni. Jõgeva valla ehitusspetsialisti Aavo Välba sõnul tuli ehituse käigus kasutusele võtta ka eelarvereserv, kuid kogu tööde maksumus jäi siiski ette nähtud piiridesse.

Reservi kasutamine oligi tingitud sellest, et tööd osutusid ettenähtust spetsiifilisemaiks.

Piiratud eelarve tõttu kvaliteet ei kannatanud. Basseini plaadid toodi eritellimusel Itaaliast ning plaadi ruutmeetri hind oli umbkaudu 400 krooni. Seinaplaadid, mis olid basseiniplaatidest pisut odavamad, on pärit Hispaaniast. Kokku plaaditi 1200 m2 pinda. Väikeses basseinis on ka lisatud mõned massaažiseadmed.

Hinnatõusust ei pääse

Ujulas vahetati basseini veega varustavad torud ja filtrid, paigaldati põrandaküttesüsteem, terve ujula plaaditi uuesti ning basseiniäärsed servad ja seinad muudeti ohutumaks ja moodsamaks. Kompleksi juhataja Raivo Tralla selgitas, et varem ei voolanud üleliigne vesi, mis basseini kõrvale tekkis, kuhugi. Nüüd paigaldati vee ärajuhtimiseks vastavad rennid.

Uues ujulas hakkavad kehtima ka uued hinnad, nimelt tõsteti ujumiskorra hinda 10 krooni võrra. Nüüdsest maksab ujulapilet tööpäevadel kuni kella 17.00-ni 50 krooni, pärast kella viit õhtul ning nädalavahetusel 70 krooni. Lastele on hinnad vastavalt 30 ja 40 krooni.

Endised soodustused jäävad kehtima. Raivo Tralla sõnul pole hindade tõus tingitud sellest, et ujula remondiraha tagasi teenida.

“Hinnatõusu on paika pannud pragune Eesti majanduselu, oleksime võinud hindu tõsta juba eelmisel aastal, sest juba siis hakkas vesi, elekter ja gaas kallinema,” ütles Tralla.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus