Täna avatakse Jõgeval maakonna esimene Selver

Jõgevale Selveri ehitanud ehitusfirma Fausto juhatuse esimehe Kenneth Karpovi sõnul ehitati kauplus Jõgevale seetõttu, et paljud inimesed pidid sisseoste tegemas käima lausa Tartus.

Kaubanduskeskuse kogu müügipinna suurus on 1750m2, millest Selveri käsutusse jääb 755,4m2. Lisaks toidu- ja esmatarbekaupade poele on esindatud ka Jõgeva Keskapteek, mis kolis ümber Kesk-Eesti ärikeskusest, lillepood Jardin lilled, Weekend spordi- ja vabaajakaubad.

 Teisele korrusele seavad end sisse Sunplaneti solaariumikeskus, QX koda ning BIG pank. Teisele korrusele tuleb ka SEB pangaautomaat.

Hooajaliselt hakatakse Selveri juures müüma suvel marju ning talvel jõulukuuski ja ilutulestikku. Lisaks sellele pannakse püsti ka täisautomaatne taara vastuvõtu masin, mille juurde on tehtud eraldi sissepääs.

  Ehitusmaksumus ja lisaväärtused

Algselt pidi Selver oma uksed avama juba maikuu jooksul, kuid projektimuudatuste  ja mõningase tööjõu puuduse tõttu lükkus avamine juulisse.

Peamisteks muudatusteks oli teise korruse osaline väljaehitamine ning sõidutee renoveerimine Kesk ja Sauna tänava vahelisel lõigul. Parklasse on sissesõite tehtud lausa kolm, et inimestel oleks hõlpsam oma ostud teha.

Lisaks on võimaldatud ka maksimaalne mugavus liikumispuudega inimestele, kelle tarvis on ehitatud inva-wc.

Ehitustöid teostava firma AS Fausto juhatuse esimees Karpov tõi eelistena välja mugava parkimise ja hea ligipääsu. Kaubanduskeskuse parklasse mahub korraga parkima 40 autot.

Kuigi Jõgeva kauplus on Eesti Selveritest kõige pisem ning seetõttu on ka sortiment väiksem, ei ole ta grammi võrragi kehvem teistest omasugustest. 

Tihe konkurents

Ehkki Jõgeva linnas tegutsevad Jõgeva  Majandusühistu kauplus, Säästumarket, Konsum ning Grossi pood, ei karda Selveri juhatus väikest klientuuri.

Selveri turundusjuht Iivi Saar rääkis, et kuna nende kauplus pakub laias valikus toidu- ja tööstuskaupu (kokku üle 7000 tootenimetuse) ja lisaks on iga päev laias valikus Selveri Köögi maitsvaid tooteid, siis ei tohiks neil klientidest puudust tulla. Avamise puhul pakutakse ka mitmesuguseid soodustusi.

Näiteks klient, kes teeb Partnerkaardi enne 1. augustit Jõgeva Selveris, saab selle tavalise 100 krooni asemel kätte 50 krooniga. Esimesele 3000 ostjale kingib kauplus  ?Kalevi? valge ?okolaadi.

Säästumarketi keti direktor ütles, et nad ei karda Selveri tulekut Jõgevale, kuna Säästumarketi eeliseks jääb konkurentsitult soodsaim hinnatase ning nad suudavad tänu kindlale sortimendile ja poe suurusele pakkuda mugavat ja kiiret teenindust. Lisaks sellele kavatsetakse lähiajal avada Säästumarket ka Põltsamaal. 

Suurimaks eeliseks peavad Selveri turundusjuht ja ehitusfirma juhatuse esimees mugavat teenindust ning laia kaubavalikut. Külastajate arvuks prognoosis Kenneth Karpov umbes 2000 inimest päevas ning ta loodab, et külastajaid tuleb nii Jõgevalt kui ka selle ümbrusest.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus