Täna avab Mustvee kaubanduskeskus uksed

      Jõgeva Majandusühistu avas neljapäeval Mustvees uue kauplusehoone. Ostmine-müümine läks lahti keskpäeval.

Enam kui 1500 ruutmeetri suurust ärihoonet hakati ehitama mullu augusti lõpupoole. Ehitustööd edenesid plaanipäraselt ja nagu lubatud, andis AS Duko-Ehitus hoone tellijale — Jõgeva Majandusühistule — kümme kuud hiljem üle. “Koostöö Jõgevamaa ehitusfirma ja selle juhi Matti Põderiga sujus. Varem on nad meile ehitanud kauplusehoone Laiusele ja mitmeid maapoode renoveerinud,” jäi Jõgeva Majandusühistu (JMÜ) haldusjuht Guido Põldkivi ehitustööde tempo ja kvaliteediga rahule. Häid sõnu jagub tal ka Mustvee linnavalitsusele mõistva suhtumise ja ettevõtjasõbralikkuse eest.  

Avar müügisaal

Kaubamajas on avar, ligemale tuhande ruutmeetri suurune müügisaal,  peaaegu sama suur kui Jõgeva kaubahalli esimesel korrusel. Hoonesse on mahtunud ka bussijaama ooteruum koos kolme üldkasutatava tualetiga, ruumid apteegi, Hansapanga, Eesti Posti, Ergo Kindlustuse ja lillemüüjate jaoks. Bussiootajad on saanud vihma- ja tuulevarjus olla juba mõnda aega, kuid apteegi, panga jt teenuste pakkujatel läheb oma ruumide sisustamisega veel veidi aega.

Kuna üllatusena selgus, et pakendifirmal pole Mustvee jaoks praegu taaraautomaati, siis tuleb patendipakendeid võtta esialgu vastu käsitsi. Majandusühistu pool on aga valmis ja kaup ostjaid ootamas.   

14 uut töökohta

“Meil on müügil üle 4000 nimetuse toidu- ja esmatarbekaupu ning toodete sortiment täieneb veelgi. Kaupa on 6 miljoni krooni eest, seega on kaubavaru umbes viis korda suurem kui oli Mustvee kahes väikeses poes kokku. Uues kaupluses töötab viis kassat, kuid palun juba ette vabandust ning ostjate mõistvat suhtumist, sest alguses võib tekkida kassaaparaatidel mõningaid probleeme triipkoodide lugemisel. Kaupluses on 30 töötajat: müüjad, kassapidajad, saali- ja turvatöötajad, puhastusteenindajad. Võtsime juurde 14 uut töötajat, teised tulid üle oma tegevuse lõpetavatest “Peipsi” ja “A ja O” kauplustest. Kaubamaja juhib kauaaegne “Peipsi” juhataja Imbi Madisson,” selgitas JMÜ kaubandusjuht Endla Raud.

Arhitektuuribüroo “Stuudio 3”  projekteeritud kaubandushoone (projekti autorid Andres Põime ja Lauri Vaimel)  läks majandusühistule maksma 21 miljonit krooni. “Sisustusele (külmkapid, -riiulid, -letid, küpsetusahi koos kuumletiga, kassad ning palju muud, mis kaasaegse kaupluse jaoks vajalik) kulus seitse miljonit. Siia võib lisada ka 808 000 krooni, mille maksime krundi eest,” nentis Jõgeva Majandusühistu juhatuse esimees Toomas Vahur.

“Kaubamaja uksed on ostjatele valla iga päev kella 8-23, parkimisplatsile mahub mitukümmend autot. Kaubamaja avamine on Mustvee jaoks väga oluline sündmus. Võrreldes meie vanade kauplustega, on siin palju lahedamad töö-, puhke- ja olmetingimused. Avaras müügisaalis peaks olema ka ostjatel mugav kaupa valida. Jätkuks vaid ostjaid,” lootis Mustvee  Konsumi juhataja Imbi Madisson.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus