Täna antakse Kuremaal start Kalevipoja rattamaratonile

Keskpäeval antakse Kuremaal start neljandale Kalevipoja rattamaratonile, kus korraldajad ning paljud fännid loodavad näha kohaliku rattaässa Erki Pütsepa võitu.

Varasematel aastatel on Kalevipoja rattamaratoni läbi viidud juuli esimesel nädalal. Sel aastal otsustasid Elion Estonian Cup’i korraldajad muuta võistluse huvitavamaks ning tõsta Kalevipoja maratoni hoopis paari nädala võrra varasemaks. Samas lisas maratoni peakorraldaja Tarmo Raudsepp, et kuum ilm saadab neid toimumisajast hoolimata. “Igal Kalevipoja maratonil on olnud palav ilm, olenemata selle toimumise kuupäevast,” meenutas Raudsepp. 

Pütsep kohal, kuid Mandri puudub

Tuntumatest ratturitest stardib täna Kuremaal mitmekordne Eesti meister Jaan Kirsipuu, kes võitis siinse võistluse kaks aastat tagasi. Talle pakuvad konkurentsi ülemöödunud aasta Euroopa meister Allan Oras ning teised kohalikud ässad, näiteks Raido Kodanipork, Alges Maasikmets, Caspar Austa ja loomulikult oma küla mees Erki Pütsep.

Kahjuks ei saa võistlusel osaleda samuti Jõgevamaalt pärit Rene Mandri, sest ta võistleb samal ajal oma klubiga Saksamaal. Tarmo Raudsepp märkis, et kohalik mees Erki Pütsep on praegu just parajas hoos, et maratonivõit võtta, kuid kerge see võistlus tal ei tule.  

Välismaalastest on kohal lätlased, soomlased, valgevenelased ja venelased. Eilse seisuga oli maratoni põhidistantsile registreerinud 1026 sõitjat ning poolmaratoni starti 383 ratturit.

“Tõenäoliselt see arv suureneb veel mõnekümne inimese võrra,” kinnitas Raudsepp. 

Eriauhind Laiuse Mäekuningale

Maratonirajal on läbi viidud ka mõningad muudatused. “Esimene 45 km rajast sõidetakse vastupidises suunas ja Laiuse juures sai rada muudetud nii, et enam ei minda läbi Laiuse küla, sest staadioni kasutavad tantsijad,” rääkis  peakorraldaja. Sarnaselt möödunud aastale, antakse välja ka Mäekuninga tiitel, mis omistatakse ratturile, kes suudab kõige kiiremini Laiuse mäkke vändata. Ülesande teeb eriliselt raskeks fakt, et vastu mäge tuleb sõita 350 meetrit ning maksimaalne tõusunurk sellel rajalõigul on lausa 30 protsenti.

Korraldajad  on varunud tavalisest rohkem vett ning organiseerinud raja äärde inimesed, kes võistlejaid veega üle piserdavad. Start Kalevipoja rattamaratoni põhidistantsile antakse kell 12.00, poolmaratonile starditakse kell 12.15 ning lastesõidud algavad kell 12.20. 

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus