Kõige rohkem on esinejaid Eestist. Nelja päeva jooksul astuvad üles muusikalised kollektiivid ja üksikesinejad nagu Virre, Oort, Saba&Sarved, Untsakad, Tulli Lum, Vägilased, LiinatsŽuraq, Kukerpillid, Zorbas, Krää, MuRRe, Tuulelõõtsutajad, Väike Hellero, Vara, Triskele, Saunamees, Marr, Cätlin Jaago ja Piret Päär, Kärt Johanson ja Robert Jürjendal, Jaak Tuksam, Riho Sibul, Torupillikoor, Zlatõje Gorõ, Sannalise’, Sille Ilves ja Martin Leamon, Tulli Lum, Anneli Kont-Rahtola, Ene Salumäe ja Celia Roose, Cätlin Jaago, Sandra Sillamaa ja Silver Sepp, Ants Taul ja paljud teised.
Väliskülalistest astuvad üles JPP (Soome), BuB (Flaami), Dorsa (Põhja-Iiri), Mary Youngblood (aleuudi-seminoli päritolu indiaanlanna), Esma Redzepova (Makedoonia, end Jugoslaavia RV), Esta (Iisraeli), Ethno Trio Troitsa (Valgevene), Napolicanto (Itaalia), Cass Meurig (Wales), Llonxana (Hispaania), Malbrook (Saksa), Neo?ek?van? d?ch?nek (Tshehhi), Visi Veji (Läti), sufimuusik Abdelghani Najraoui ansambliga Kalousch (Maroko-Rootsi) ja mitmed teised külalised.
Festivali läbivaks teemaks on sedapuhku ?viled ja torud?. Sellele teemale on pühendatud õpitoad ja kogu tänavune festival. Kokku räägitakse nelja päeva jooksul kaheksa riigi rahvamuusikast, põhjalikumalt just rahvapärasest puhkpillimuusikast. Õpitubades saab pille proovida ja rahvaviise õppida, samuti on võimalik tutvuda konkreetse maa rahvamuusikatraditsioonidega ja muusikute nägemusega sellest.
Huvitavaid vaatenurki pärimusest pakuvad Käsitööhoov, Pillilaat ja Muinasjututuba. Avatud on ka teemakohased näitused Viljandi Muuseumis: rahvapärastest puhkpillidest ERMi kogudes ning näitus “Torupilli Kurt Lindblad”. Viimane on portreenäitus soome andekast pillimehest ja pilliõpetajast, kes on ka Viljandit korduvalt külastanud. Lindblad suri noorelt, aga tema mõju eesti pärimusmuusikaliikumisele on suur.
EVA KLAAS