Täna algab Kuremaal mootorratturite kokkutulek

Täna keskpäeval alustab Kuremaal 28. Jõgevatreff. Neljapäevast pühapäevani on suur osa Kuremaast mootorratturite päralt.

„Me oleme väga tänulikud Kuremaa rahvale, et nad meid siin välja on kannatanud,“ alustas Jõgeva MC juhatuse liige Olev Kroon seekordset jutuajamist. Jõgevatreff on kogu oma ajaloo jooksul olnud Jõgeva MC üritus ja peale ühe kokkutuleku Tartus on kõik ülejäänud peetud Kuremaal.

Nagu ikka on kokkutuleku kavas igaõhtused peod, mootorratturite paraad ning mängud ja võistlused osalejatele. Tehnilist abi pakub, rehve ja õli vahetab Motoman. Ratturid said vajalikud varuosad Kuremaale ettegi tellida.

Reedel viivad oma ratastel ekskursioonid (niisuguseid on kokkutulekul ikka Eestimaa huvitavatesse paikadesse korraldatud) Rakvere linnusesse ja Tartu lähedale Lange Motokeskusesse.

Kokkutuleku väljapoole kõige paremini silma paistev osa on muidugi motomeeste paraad. Viiendat korda sõidetakse Palamusele, kus on rahvapidu ja väike laat. Sõidetakse marsruudil Kuremaa-Mutso-Õuna-Nava-Luua-Palamuse.

„Nagu ikka ümber Jõgeva. Meil oli mõte sõita läbi Jõgeva, isegi esialgsed kokkulepped olid. Aga seal on nüüd teeremont ja variandid, mis meile välja pakuti, olid keerulised. Me sõidaks selle kolonniga Palamusele kaks tundi, pooled läheks veel Jõgeval kaduma ka,“ arvas Olev Kroon. Kella poole üheks on kavas jõuda Palamusele.

„Palamuse rahvapeol astuvad üles peaaegu kohalik bänd Funkitol ja Palamuse naisrühm Sirtsuline oma tšarlstonikavaga, mootorrattatrikke teeb Biker24 stuntrider Dmitri Jagovkin. On minilaat, kus müüakse enamasti kohalikku toitu ja väiksemaid suveniire,“ lubas Palamuse Kultuuri juhataja Ehtel Valk.

Seekordsete esinejate kohta ütles Olev Kroon, et tänavu on valitud karmimad bändid. Neljapäeva õhtul esineb Sons of Stan, reedel Goresoerd ja J.M.K.E ning laupäeval Sorus ja peaesineja on Finntroll.

„Laupäevane peaesineja Finntroll on meie Metsatölli analoog Soomes. Maailmas ka väga tuntud ja üks esimesi, kes sedasorti muusikat tegi. Ta on Soomet maailmas kõvasti tuntumaks teinud,“ rääkis Kroon. „Finntroll on meie esimene katse tuua nii tuntud välismaa bändi. Eks näis, kuidas edaspidi,“ lisas ta.

„Arvame, et teeme oma iga-aastase paari tuhande inimese ürituse ära. Kaks kuni kaks ja pool tuhat inimest mahub siia pargi alla ilusti ära, nii et saunad ja wc-d vastu peavad. Me ei tee seda ju numbrite pärast, vaid et oleks ikka hea asi. Ilm on meil ka korda aetud, sellepärast muretsema ei pea,“ lubas peakorraldaja.

„Kõige tähtsam on, et mootorratturid saavad kokku. Sõbrad ja tuttavad tulevad Põhja-Soomest, Rootsist, Norrast ja Taanist. Kes siia kogunevad, on arvamusel, et mootorrattasõit on maailma parima asi,“ rääkis Jõgevatreffi veteran Tapio Lahti.

Jõgevatreffi tõttu on liiklusele suletud Kuremaa-Soomevere maantee Kuremaa lõik (km 0,0–1,5) 25.07 kell 12.00st kuni 28.07 kell 12.00ni.

Jõgevatreffi motoparaad toob ajutised liiklusseisakud Jõgeva-Mustvee maanteel Mutso ristist Piibe maanteeni ja Piibe maanteel Õunast Navani laupäeval kella 11.45st kuni 12.30ni.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus