Täna algab Jõgevatreff

Kuremaal algab täna XXIII rahvusvaheline motomatkajate kokkutulek Jõgevatreff, millele on oodata paari tuhandet inimest. Laupäeval saab mürisevaid kaherattalisi näha ka Jõgeva linnas.

“Arutasime juba isekeskis, kas seekord üldse on vaja kokkutuleku toimumispaika juhatavaid viitu üles panna, või teavad kõik tänu pikale traditsioonile juba isegi, kus Kuremaa on,” sõnas Jõgevatrefi üks korraldajaid, Veikko Raasuke motomatkajate klubist Jõgeva MC.

Motomatkajate laager lüüakse üles, nagu ikka, Kuremaa mõisaparki, peolava ja toitlustustelgid on juba mitmel aastal püstitatud noortekeskuse taha. Et laagriala sisse jääb ka Kuremaa asulat läbiv peatee, tuleb sealkandis liiklejatel arvestada lossitagust teed kaudu ümbersõitmise vajadusega. Asulat läbiv peatee suletakse liikluseks täna kell 12.

Kokkutulekuliste aega sisustatakse mängude ja võistlustega. Muuhulgas saab laagris mängida paintballi. Täna ja homme tehakse ühiseid väljasõite laagrist, et tutvuda Lõuna-Eesti põnevamate ja ilusamate paikadega. Nii et tsiklimürinat saab neil päevil nii Jõgevamaa kui ka naabermaakondade teedel päris palju olema.

Kesköine üllatus

Igal õhtul astub peolaval üles mõni bänd. Neljapäeval esinevad näiteks Alevvend ja S.E.K.S, reedel Kolumbus Kris ja laupäeval Köömes. Laupäeva keskööl saabub lavale veel üks üllatusesineja, kelle nime korraldajad ei avalikustanud.

“Aga kui see esineja lavale tuleb, jooksevad telgist välja lava ette kuulama ja näppu viskama ka need, kes selleks ajaks juba põhku pugenud on,” arvas Jõgeva MC president Eigo Ellisson.

Lisaks bändidele aitab õhtust aega sisustada DJ Onu Bella.

Laupäeval kell 11.45 kogunevad kokkutulekulised Kuremaa teeristi, et sealt ühises kolonnis Jõgevale suunduda. Kõigepealt sõidetakse üle viadukti Õunal asuva Mokteri tanklani, sealt pööratakse Tartu suunas ning seejärel Suurt tänavat pidi kesklinna. Nii et kohti, kust motoparaadi jälgida, on piisavalt.

Motomatkajad peaksid Jõgevale jõudma keskpäevaks. Kui neil tsiklid pargitud ja peokõned peetud, saab kesklinnas näha Biker24 Stunt-Team’i koondunud trikimootorratturite esinemist. See kestab kolm-nelikümmend minutit.

Biker24 Stunt-Team koosneb kolmest eesti noormehest, kes on neli aastat harjutanud ja endale ka mujalgi maailmas juba nime teinud,” ütles Veikko Raasuke. “Enne motoparaadi linnajõudmist teevad nad umbes tunni aja jooksul treeningsõite, nii et rahval tasub uudistama tulla juba varem. Kel trikirattureid vaadates kõht tühjaks läheb, saab kesklinnast, täpsemalt kultuurikeskuse eest ka kehakinnitust.”

Tee äärde tervitama

Eigo Ellisson lisas, et nii Jõgeva inimesed kui ka kaugem rahvas on oodatud motoparaadi ajaks tee äärde lehvitama ja patsi lööma, samuti kesklinna tsikleid uudistama ja trikisõitjatele kaasa elama. Jõgeva linnas autoga sõitjad peavad aga arvestama sellega, et Suur tänav on laupäeval kella 7-17 Ristiku tänavast Kesk tänavani suletud. Suletud on ka Lao ja Sauna tänava lõigud, mis jäävad Pargi ja Aia tänava vahele. Motokolonni linnast läbiliikumise ajal tuleb lühiajalist liikluse sulgemist ette ka mujal.

Jõgevatrefi linnaüritust korraldavad kahasse Jõgeva MC ja Jõgeva linnavalitsus, toetavad ka AS Perevara ja Jõgeva vald. Ellisson ja Raasuke nentisid, et tänavune võib jääda siiski viimaseks Jõgevatrefi linnaürituseks Jõgeval, sest linna toetus ettevõtmisele on võrreldes mõningate varasemate aastatega üsna napiks kahanenud ja see ei võimalda enam teha sellise tasemega üritust, nagu motomatkajad tahaksid.

Laupäeval võib Kuremaa ja Jõgeva kandis peale tsiklimürina kuulda ka kopterimürinat, sest korraldajad tahavad seekord Jõgevatrefist liikuvat õhupilti saada.

Mullu osales Jõgevatrefil 1950 motomatkajat 15 riigist. Pole põhjust arvata, et osalejaid tänavu vähem tuleb. Facebook’i vastukaja põhjal võib pigem otsustada, et tuleb rohkem.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus