Tammispääl saab teoks teine kalapidu

Eeloleval laupäeval toimub Peipsi ääres Tammispääl järjekorras teine kalapidu, mille korraldavad Peipsi-Alutaguse Koostöökoda, Lohusuu Lodi ja Tammispää Harrastuskalurite Selts. Pidu peetakse Tammispää lautrikohal, kus on ka parkimisvõimalus.

Kalapeo ühe korraldaja Einar Hinno sõnul võtsid osalejad eelmisel aastal peo väga hästi vastu. Küllap avaldasid muljet nii kalapüügivõistlus, suuskadel majad ja vaatetornid kui ka kõik muu kalapeo juurde kuuluv. Eelmisel aastal oli  kalapüügivõistlusel umbes 150 osalejat.

 Võistlusala on märgistatud kuuseokste ning ühest küljest kalavõrguga, et  tõelise kalaküla mulje luua. Seekord on ennast kirja pannud alla 100 võistleja, kuid põhiline registreerumine toimub kohapeal. Kaldast võistluspaigani viib kilomeetripikkune märgistatud tee, mida võib läbida nii jalgsi kui ka saaniga. Einar Hinno kardab küll, et laupäeval on  natuke külmavõitu, kuid kui ilm on päikseline, siis ei tohiks asi väga hull olla. Võistlusala juures on olemas ka köetavate ahjudega majad.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus