Talvistelt meistrivõistlustelt arvukalt medaleid

Laupäeval ja pühapäeval Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud Eesti talvistel meistrivõistlustel võitsid Jõgevamaalt sirgunud kergejõustiklastest esikoha Reena Koll, Jakob Goroško ja Allar Lamp, medalivõitudega individuaalaladel lõpetas tänavuse eduka sisehooaja ka kümnevõistleja Kristjan Rosenberg.

Mullustel sisemeistrivõistlustel hõbedaga leppima pidanud Reena Koll (KJK Visa) võitis naiste teivashüppes oma kolmanda meistritiitli. Algkõrgus 4.00 alistus Kollile avakatsel, esikoha toonud 4.20 teisel üritusel. Seejärel lasi Reena Koll latile panna ka Eesti rekordit tähistava kõrguse 4.35, kuid ületada seda ei õnnestunud. Hõbeda võitis mullune meister Margit Kalk 4.05ga.

Jakob Goroško (TÜ ASK) võitis 200 meetri jooksus oma karjääri esimese individuaalse sisemeistritiitli. Ajaga 22,03 lõpetanud põltsamaalane edestas 14 sajandikuga klubikaaslast Markus Ellisaart. Koos võistkonnakaaslastega kaitses Goroško mullust esikohta 4 x 400 meetri jooksus, kus TÜ meeskonnale tõi võidu lõpuaeg 3.19,17. Medalivõidule oli Jakob Goroško lähedal ka 400 meetri jooksus, Jaak-Heinrich Jagori järel teisena lõpetanud põltsamaalase tulemus tühistati aga rajajoonele astumise tõttu.

Pikematel jooksudistantsidel tuli kahekordseks meistriks Allar Lamp (TÜ ASK). 1500 meetris lõpetas ta ajaga 3.57,99 ning edestas teise koha saanud Argo Jõesood 3,14 sekundiga, 3000 meetris pidi Lambi ligi kahesekundilist paremust tunnistama olümpiamaratoniks valmistuv Roman Fosti. Ajad vastavalt 8.26,15 ja 8.28,06.

Mitmevõistleja Kristjan Rosenberg võitis hõbeda kaugus- ja pronksi teivashüppes. Kaugushüppes oli 7.56ga parim Henrik Kutberg, järgmised kohad jagati välja aga väga tasavägises võistluses. Kristjan Rosenberg hüppas oma parimal katsel 7.16 ning edestas Sören Jõõrast ja Karl Lumi vaid kahe sentimeetriga. Teivashüppes mahtusid neli paremat kümne sentimeetri sisse. Täpselt viie meetriga võitis kulla Robin Nool, 4.90 ületasid Janek Õiglane, Kristjan Rosenberg ja Ramo Kask, katsete lugemine reastas mehed ülaltoodud järjestuses.

Medalirõõmu said Tallinnas tunda ka naiste kuulitõukes 15.72ga hõbemedali võitnud Anu Teesaar (Nõmme KJK) ja meeste 4×400 meetri teatejooksus teisena üle finišijoone tulnud Audentese SK meeskonda kuulunud põltsamaalane Siimon Härm.

Napilt jäi poodiumikohast puudu naiste 3000 meetri jooksus neljandana lõpetanud Grete Tõnnel (EMÜ SK) ning 800 meetri jooksus viienda koha saanud Laura Ernitsal (SK Jooksupartner).