Talvevaheaja matk

Talvevaheajal külastasid Siimusti Metsatarekese lastekodu MTÜs Avastusmatkad tegutsevad noored, kes muutsid kaks talvepäeva meile väga põnevaiks.

Esimese päeva õhtul õpetasid instruktorid, kuidas teha nöörist sõlmi ja punutisi. Sõlmed pidid olema nii tugevad, et need kergelt lahti ei tuleks ning et neid oleks hea matkal kasutada. Eriti põnev ja lahe oli teha nöörist käepaelu, mida sai vajadusel ühe liigutusega lahti tõmmata. Veel korraldati mänge, mis panid lapsed omavahel koostööd tegema.

Meeskonnatöö on matkal väga oluline, sest metsas tuleb arvestada ka endast nooremate ja nõrgematega. Veel näidati ette, mida tuleb talvisele matkale selga panna ja mis peab olema matkakotis. Et metsas külm kontidesse ei hiiliks, oli vaja ennast kihiliselt riidesse panna.

Teine päev algas varakult, kuna oli vaja teha kaasa võileivad ja üle vaadata kõigi laste varustus. Eriti hoolikalt kontrolliti üle laste riided, sest õues oli väga külm.

Matk algas Siimusti metsast. Kuna see oli meie kõigi esimene talimatk ja noorim matkaja oli kõigest viieaastane, siis ei olnud mõttekas kaugemale minna. Matka vahepunktides näidati meile, kuidas saab vigastatud sõpra metsast ohutult välja tuua ning kuidas teha talvetingimustes eri laadi priimustel süüa. Mängisime ka meeskonnamänge, mille puhul olid kõige tähtsamad rühma koostöö ja teistega arvestamise oskus.

Vahel oli tunda, kuidas külm varbaid näpistab, ent selle vastu aitas joostes sooja tegemine. Natuke andsid sooja ka termostes kaasa võetud tee ja kissell. Kui lõpuks koju jõudsime, siis sõime kuuma suppi ning mängisime mälumängu. Selgitasime välja kõige tublima meeskonna, kes sai auhinna. Sellega päev lõppes ning meil kõigil oli hea tunne, et olime sellise pakasega viis kilomeetrit maha kõndinud.

Kokkuvõttes oli matk väga õpetlik, andis lastele palju uusi oskusi ja hea võimaluse koos töötada. Laste soovil korraldatakse kevadel uus matk.  

KRISTIINA ja ELIISE

blog comments powered by Disqus