Talvelaagris sai askeldada ja puhata

Talvisel koolivaheajal, 4. ja 5. jaanuaril oli  Maarja-Magdaleena ja Juula kandi lastel võimalik osaleda vahvas laagris, mille korraldas MTÜ Maarja-Magdaleena Hariduselu koostöös MTÜga  Loomemõis.  Taolisi laagreid on seal organiseeritud varemgi.

Pesitseti Maarja põhikooli ruumides, läbivaks teemaks oli ettevõtlus.

Samateemalise laagritesarjaga kavatsetakse korraldajate kinnitusel jätkata ning iga kord on plaanis kutsuda oma tööst ettevõtjana rääkima mõni Maarja kooli vilistlane.

Seekord oli külaliseks Lingalaid OÜ juhatuse liige Vahur Poolak.

Meisterdati ja mängiti

Laagripäevade programm oli väga tihe. Külastati ERMi, kus osaleti ka kahes töötoas – „Minu oma, meie oma“ ja „Ilus vaev“. Esimeses töötoas valmis puidust pannilabidas, kuhu põletati peale n-ö oma märk, teise käigus kaunistati mitmesuguste mustrite ja märkidega isiklik torusall.

Pärastlõunal kääriti käised üles oma laagrimajas. Maarja kooli tööõpetuse õpetaja Priit Laatsi juhendamisel meisterdati puust lõikelaudu, punumistöötoas valmisid Hilja Sepa eestvõttel mitmesugused  käepaelad ja võtmehoidjad. Kõige ahvatlevamad lõhnad levisid muidugi leivaküpsetajate  ja küpsisemeistrite valdustest, kus juhatas vägesid Tartu kohviku Anna Edasi  perenaine Birjo Urbas.

Aega jäi ka mängudeks, neid õpetas kooli huvijuht Kristiina Raja.

Hea seltskond ja palju tegemist

Laagrilised jäid kahe koos veedetud päevaga rahule. „Laager oli tore, hea seltskond ja palju tegevust. See kõik hoidis kenasti meeleolu üleval. Ka vaba aega oli mõõdukalt ja see on nende laagrite üks plusse,“ rääkis Henri.

Eleni sõnul olnuks veelgi parem, kui kas või vabal ajal oleks lubatud telefoni kasutada, aga sellele vaatamata jäi ta laagriga igati rahule. „Mulle meeldis kõige rohkem puutöö, leiva ja küpsiste valmistamine ja ERMi külastamine. Nii lapsed kui õpetajad olid toredad!“ kinnitas ta.

Greete arvates oli kõige ägedam puutöö, Eliisi lemmikud olid leivategu ja punumine.

„Laagris osales 35 last, mis oli maksimaalne võimalik arv. Suurema seltskonnaga olekski juba natuke keeruline. Laste arvamus laagrist on meile väga oluline. Seekord saime neilt teada, et  vabal ajal harrastatakse meelsasti sportlikke mänge ja unistatakse ka veesõjast… Järgmine laager toimubki suvel, küllap siis saab neid soove arvesse võtta. Tahetakse ka väljasõite ning lõkkeõhtut. Populaarne on  toiduvalmistamine,“ rääkis laagri üks korraldajaid, Maarja kooli vilistlane ja praegune lapsevanem Kairi Mansberg, kinnitades, et oma kodukandi lastele, kes ettevõtmistega särasilmselt kaasa tulevad, on laagri tegemine puhas rõõm.

Ettevõtmist toetati Leader-programmist.

„MTÜ Maarja-Magdaleena Hariduselu liikmed korraldasid lastelaagrit esimest korda, Loomemõisal on juba  see kogemus olemas, seetõttu võeti meid meelsasti kampa,“ ütles Juulal tegutseva Loomemõis MTÜ üks eestvedajaid Eneli Kaasik, lisades, et samade organisatsioonide koostöös on plaanis korraldada veel vähemalt kolm sama suunitlusega laagrit.

KAIE NÕLVAK 

blog comments powered by Disqus