Talvel jõuab magada!

Kokkutulekute, külapäevade, kooliaastapäevade ning suuremat ja väiksemat mõõtu tantsu-laulupidude karussell kogub hoogu.

Möödunud nädalavahetusel Lustiveres teoks saanud kolmas Põltsamaa valla külade päev oli üks viimase aja suurejoonelisemaid sedasorti ettevõtmisi. Korraldajate hinnangul oli osalejaid kokku tuhande ringis, päeva finaal Lustivere tantsupidu, mis järjekorras juba kümnes, küttis aga publiku talladki  nii kuumaks, et simman alles pärast südaööd lõppes.

Tõsi ta on, et kui kõigist laatadest-simmanitest-kokkutulekutest osa võtta, mis huvi pakuksid, jõuaks kodus hädavaevalt ööbimas käia, kui sedagi. Ometi tahab Eestimaa inimene suvel täiel rinnal kultuurselt puhata. Ta teeb ette ja järele ära oma igapäevatöö ja näpistab lisa uneajast, et saada osa kõige köitvamatest vabaõhuetendustest, jõuda kokkutulekutele, kus lootust kõige enam vanu tuttavaid kohata, ja lipata kasvõi kiirkorras läbi laadalt, kust just seda osta saaks, mille muretsemine juba talvel plaani võetud. “Talvel jõuab magada!” kinnitab ka üks meie suve ülistav laul. 

8. juuni 2010

blog comments powered by Disqus