Talv tuli ikka ootamatult!

Igal sügisel, kui lumi maha tuleb, tuleb paraku tõdeda, et talv tuli meile ikkagi ootamatult. Nii ka tänavu. Kuigi meil oli pea terve novembrikuu aega harjuda mõttega, et ükskord tuleb lumi nagunii.

Veel esmaspäeva hommikuks polnud paljudes kohtades just väiksematel teedel traktoreid lund lükkamas käinud. Kohalikel omavalitsustel lihtsalt pole lumetõrjetöödeks raha. See, kuidas inimesed tööle, koju ja kooli saavad, on nende isiklik mure.

Päästjad said terve nädalavahetuse vaid autosid kraavist välja sikutada. Puurmani ja Pikknurme vahel kraavi vajunud kütuseveokist tuli aga enne kütus välja pumbata, kui auto taas teele tõmmati. Kogu Tallinna-Tartu maantee liiklus suunati mitmeks tunniks Pikknurme ja Pööra kaudu ringi. Kui kitsad külavaheteed äkki peamagistraaliks saavad, on asi naljast ikka jube kaugel.

Kuidagi peaks saama kõigevägevamaga kaubale, et ta meile enne uut aastat lund ei saada, sest siis on ehk ka omavalitsustel natuke raha, et oleks võimalik selle lükkajatele maksta. Ei saa ju igalt maal elavalt inimeselt nõuda, et tal peaks sahaga traktor aia taga valmis olema, et pere tööle ja kooli saaks! 

4. detsember 2012

blog comments powered by Disqus