Talv ei tulnud ootamatult

Maakonnast on suurem lumetorm üle käinud ja jälje maha jätnud. Kui veel nädalavahetusel kostus torinat Mustvee linnast, kus tänavad lahti lükkamata, sai esmaspäeva hommikuks seegi mure lahendatud. Ka majaomanikud on juba lumelabidaga harjunud ning nii saavad koduukse esised alati esimesena lumevabaks. Talv ei tulnud külmamaakonda õnneks ootamatult.
Selge, et kõikjale abistav sahk kohe ei jõudnud, aga esmane proov on tehtud ja talveks ollakse valmis. Ilmselt ollakse edaspidi ka valmis selleks, et kui vajalikust tehnikast puudu jääb, siis kutsutakse abiväge kaugemalt. Õnneks jäi maakond ka suurematest liiklusõnnetustest puutumata.
Küll aga ei rõõmusta krõbekülm ilm neid, kes elektriga sooja saavad. Ja tänane rekordiline elektrihind ei käi suure külmaga teps mitte kokku. Arvestades, et eakad tunnevad kõrgenenud elektriarvete tõttu eriti suurt muret, tuleb suurt tähelepanu pöörata, et hirm eesootava arve ees neid külma ja pimedasse ei sunni. Ja kuna krõbedad kraadid meid niipea maha ei jäta, tuleks vaadata, et lähedastel, eriti eakatel, oleks olemas nii küttepuud kui ka vajalik kraam, et end tervena ja rõõmsana hoida. Ilmselt on siin mõttekoht riigil ja kohalikul omavalitsusel, kuidas eakaid ja vähekindlustatud peresid alles saabuvate elektriarvete osas abistada. Ei saa loota, et nad ise hakkama saavad.
Seega, lähipäevil rohkem tähelepanu neile, kes end ise aidata ei saa. See käib nii loomade kui ka inimeste kohta.

blog comments powered by Disqus