Talumuuseum sai uued katused

Paduvere talumuuseumi hooned said möödunud nädala lõpuks peale uued katused. Rehielamu ja aida lagunenud rookatused asendati uutega, suitsusaun oli saanud vastse laastukatuse juba varem. Projekt teostus tänu PRIA maaelu meetmele 3.2. ja Jõgeva vallavalitsuse toele. Ehitajaks ja objekti peatöövõtjaks oli Jõgeva firma OÜ Juta & Kaido.

“1970. aastal Paduveres püsti pandud vanade hoonete katused olid juba mitmed aastad õige kehvas seisukorras, nende uuendamiseks puudusid aga võimalused. Nüüd õnnestus  muuseumile anda uus ja värskem väljanägemine ja seda tänu OÜ Juta & Kaido ehitusmeestele,” ütles talumuuseumi juhataja Tiit Lääne.

Pilkupüüdvad ja kaunid rookatused ehitas alltöövõtjana Saaremaa firma Mel & Ko OÜ. Ehitajateks olid Hiiumaalt pärit mehed Viljar Hüüdma ja Tiit Tampõld, kes said suure tööga hakkama kümne päevaga. Suureks abiks olid ka ehitusfirma Juta & Kaido töömehed.

Nagu ütles Mel & Ko tegevjuht Meelis Tamm, ehitatakse selliseid katuseid tavaliselt ikka saartel või Lääne-Eestis. “Vahel, kui tuleb huvitav pakkumine, teeme tööd ka kodust kaugemal, nagu nüüd Paduveres.”

Pilliroog katuste ehituseks tuli Lätist Salacgrivast.

Kogenud meistrite sõnul on sellise ligi 30 cm paksuse katuse eluiga 70-80 aastat. “Seda siis, kui katust vahetevahel hooldatakse ja suuri puid, mis katusel korralikult kuivada ei lase, läheduses ei kasva,” selgitas Tampõld.

Sel kevadel said muuseumihooned ka korraliku elektrivarustuse, seda projekti toetasid Jõgevamaa KOP ja Paduvere Talumuuseumi Selts. Töid teostas aga TAA Elekter.

“Sel kevadel on muuseumis palju vajalikke töid tehtud ja selles suhtes suured tänud Jõgevamaa ettevõtjatele Kaido Lehtlale ja Tarmo Pügile,” sõnas Lääne.

Juba homme, 20. juunil toimub Paduvere talumuuseumi õuel suvepidu, mis algab kell 16.30  vabaõhukonverentsiga. Seekordseks teemaks on “Meie inimesed”. Õhtuse osa juhatab kell 19 sisse Bonzo.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus