Tallinna Valgevene infokeskus

Infokeskuse eesmärk on luua valgevenelastele uus internetipõhine meediakanal, kus antakse objektiivset infot nii riigis kui ka välismaal toimuvast. Arvatavasti Tallinna loodav keskus hakkab koondama ja analüüsima informatsiooni Valgevene kodanikeorganisatsioonidelt.

Idee realiseerumisel muutuks Eesti kohaks, kus toimuks olulise info analüüs. See tähendaks, et ka meil oleks palju parem info Valgevenes toimuvast ning samuti oleks see heaks kanaliks tsenseerimata informatsiooni saamiseks valgevenelastele.

Valgevene ainuke vaba infokanal on Internet, mida kasutab erinevatel hinnangutel 15-20 protsenti elanikest ja nende arv tõuseb kiiresti. Infokeskus tähendab nii analüüskeskust kui ka tehnilist baasi.

Valgevene diasporaa eesmärgiks on luua Internetis alternatiivne telekanal, mis pakuks Luka?enka poolt kontrollitud televisioonile alternatiivi.

Eesti on viimastel aastatel kujunenud üheks Valgevene demokraatia suurimaks toetajaks. Täna võimaldab Eesti riik 15 poliitilisel põhjusel Valgevene ülikoolidest väljavisatud üliõpilasel õppida tasuta Eestis.

1.-5. märtsini Tallinnas toimunud Valgevene diasporaa liidrite kogunemise eesmärgiks oli liita erinevates maades resideerivaid valgevenelasi, kellest paljud on olnud sunnitud oma kodumaalt lahkuma poliitilistel põhjustel. Ürituse peakorraldajaks oli Eesti kodanikeühendus Valgevene Uus Tee ja toetajad on Avatud Eesti Fond, Eesti Välispoliitika Instituut ja Saksa Marshalli Fond.

SILVER MEIKAR,
Riigikogu Valgevene toetusgrupi esimees

blog comments powered by Disqus