Tallinna-Kallaste bussiliinile uus hange

Jõgevamaa Ühistranspordikeskus korraldas uue hanke Tallinna-Kallaste bussiliinile, et Peipsi-äärne rahvas pärast Eesti Bussi loobumist liikumisvõimaluseta ei jääks.

Alates 8. aprillist jääb käigust ära Tallinna-Alatskivi buss, mida Peipsi ääres elav rahvas on usinalt kasutanud. Teatavasti pöördus firma Eesti Buss maanteeameti poole palvega sulgeda 8. aprillist 901. ja 110. liini buss ning sai selleks ka loa. Kui liini Narva-Jõhvi-Mustvee-Tartu-Valga sulgemisse suhtutakse leplikumalt, siis Tallinna-Rakvere-Tudulinna-Alatskivi liini sulgemine on paljudele Peipsi kandi inimestele tõsiseks löögiks. See buss oli ainus, millega sealt kiiresti ja mugavalt Rakverre ja Tallinna pääses. Seda kasutavad nii õpilased, üliõpilased kui ka ühest maakonnast teise tööle sõitjad.

Jõgevamaa Ühistranspordikeskuse juhatuse liikme Heldur Lääne sõnul saavad Alatskivi inimesed Tartu kaudu lihtsamalt liikuma, samuti on Kallaste ja Alatskivi vahel küllalt vähe sõitjaid, sellepärast korraldatakse uus hange Kallaste ja Tallinna vahelise liini teenindamiseks.

Teine võimalus on viia reisijad Rakverre, sest sealt on võimalik ümber istuda Tallinna rongile. Rakvereni viiva liini doteerimine tuleb riigile odavam. Maavalitsused ei pidanud seda kõige otstarbekamaks, kuid hankesse jäi see liinivariant just majanduslikest kaalutlustest lähtudes, märkis Lääne.

Hankes on korraga kaks varianti, tulemustest sõltub milline valitakse. Kuna liin on regionaalse tähtsusega, on kolm maakonda koostöös maanteeameti ühistranspordiosakonnaga otsustanud uue konkursi kasuks, mille viib läbi Jõgevamaa Ühistranspordikeskus.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus