Tallinna abilinnapea Taavi Aas pürib Põltsamaa linnavolikogu esimeheks

Laupäeval ja pühapäeval Rakvere spordihallis toimunud Eesti Keskerakonna X kongressil luges erakonna peasekretär Kadri Must ette linnad ja vallad, kus sügisestel valimistel kandideerivad keskerakondlased. Peasekretär märkis, et Põltsamaa linnas on Keskerakonna nimekirja esinumbriks Taavi Aas.

?Keskerakondlased on valmis võtma vastutust Põltsamaa linnavolikogu juhtimisel ja kui osutun valituks volikokku, olen nõus kandideerima selle esimeheks. Linnapea kohta Keskerakond ei taotle, see võiks kuuluda erakonnale, kes on meie koostööpartner,? ütles Aas.

Tallinna abilinnapea ametit maha ei pane

?Põltsamaa linnavolikogu esimehe tööd oleks ehk mõeldav teha ka Tallinna abilinnapea ameti kõrvalt. Minu tulevik abilinnapeana selgub aga pärast kohalikke valimisi ja sõltub sellest, milline koalitsioon pealinnas moodustatakse,? selgitas Aas.

Ta avaldas arvamust, et Põltsamaa linnavolikogu järgmine koosseis võiks kaaluda võtta tööle poliitiliselt sõltumatu palgaline ametnik. ?Nii saaks eelnõud korrektsemalt ja kiiremini ette valmistada. Praeguses volikogus on mitmete küsimuste arutamiseks võrdlemisi palju aega kulunud. Tean, et vastav kogemus on Jõgeva linnas, kus volikogu kantselei juhatajana töötab Jaan Järv.?

Põltsamaa linnavolikogu tänast koosseisu juhib Isamaaliidu liige Raul Kirsel, kes volikogusse kandideeris Rahvaliidu nimekirjas.

Keskerakonna peasekretär Kadri Musta ettekandest selgus, et Jõgeva linnas juhib keskerakondlaste nimekirja Aare Olgo.

Jõgeval 4-6 kohta

?Soovime, et järgmises Jõgeva linnavolikogus kuuluks Keskerakonnale vähemalt 4 kuni 6 kohta. Koostööd oleme valis tegema kõigi erakondadega, kellega suudame kokku leppida küsimustes, mis on Keskerakonna jaoks põhimõtteliselt olulised,? lausus Aare Olgo, kes töötas abilinnapeana eelmise koalitsiooni aegses linnavalitsuses.

Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna esimees Andres Vään, kes kongressil valiti ka erakonna juhatusse, ütles, et tema peab oluliseks Keskerakonna edukat valimistulemust ning pääsemist koalitsiooni suuremates Jõgevamaa omavalitsustes ehk Jõgeva linnas, Jõgeva vallas ja Põltsamaa linnas.

Praeguseks on teada, et Keskerakonna nimekirjad seatakse valimistel üles ka Pajusi, Torma, Palamuse ja Kasepää vallas ja mõnedes teisteski omavalitsustes. Nimekirjade koostamine veel kestab.

Keskerakonnas omavalitsustööd kureeriva Riigikogu liikme Toomas Vareki sõnul võib pidada reaalseks, et 80 protsendis Jõgevamaa omavalitsustes osutuvad valituks Keskerakonna saadikukandidaadid.

?Keskerakonna valimistulemus oleneb suuresti ka sellest, kui palju inimesi üldse valimistel osaleb,? märkis Keskerakonna volikogu aseesimees, ettevõtja Urmas Laht.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus