Tallinki aktsiad ostis enam kui protsent Eesti elanikest

Tallinki IPO ühe kaaskorraldaja investeerimispanga Suprema ettevõtte rahanduse osakonna juhataja Henrik Igasta ütles BNS-ile, et IPO-t võib lugeda väga edukaks. Rahvusvaheliselt loetakse heaks tulemuseks, kui IPO-l osaleb pool protsenti elanikkonnast.

Lisaks suurele hulgale erainvestoritele osalesid Tallinki aktsiate märkimisel Igasta sõnul praktilised kõik Eesti institutsionaalsed investorid soliidsete ostusoovidega.

Aktsia hinna kohta ütles Igasta, kes reedel fikseeritud hinna juures oli aktsiale olemas korralik nõudlus. IPO oli hinna poolest edukas ka rahvusvahelise turu taustal, mis viimasel ajal pole olnud liiga tugev. On olnud juhuseid kui IPO lõpphind on kujunenud madalamaks väljapakutud vahemikust.

1999. aastal toimunud Eesti Telekomi IPO-l osales 8200 erainvestorit, tänavu suvel turule tulnud Tallinna Vee aktsiad ostis IPO käigus 2200 jaeinvestorit.

AS-i Tallink nõukogu määras aktsiate esmasel pakkumise hinnaks 82,5 krooni ühe aktsia kohta.

Tallinki teatel oli 1. detsembril lõppenud aktsiate esmase avaliku pakkumise jaeinvestorite-poolne kogunõudlus oli 15.307.074 aktsiat, millest ligikaudu 97 protsenti märgiti Eestis ja vaid ligi kolm protsenti .
VOOREMAA

 

blog comments powered by Disqus