Talispordiga tegelemiseks jätkub maakonnas võimalusi küllaga

Tänavu on ilmataat meile korraliku talve toonud, seega tasuks inimestel kodus kükitamise ja teleka ees vaimu nüristamise asemel hoopis üle pika aja kodumaal talverõõme nautida, kuniks  see veel võimalik.

iii

Selle nädala alguse lumesajuga on Jõgevamaal maha sadanud kuni 15 cm lund, mis on suusarade jaoks peaaegu ideaalne. Kuremaa terviseradadel oli möödunud nädalal veel mõne koha peal lumepuudus, mille kompenseeris eilse öö sadu. Muidugi käis rahvas  Kuremaal sõitmas ka varem, kuid mida rohkem lund, seda parem on suusatada. Juba järgmiseks nädalaks lubab aga Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituut plusskraade ja isegi vihmasadu.

Terviseradadel saab sõita ka pimedal ajal, sest 2,5 kilomeetri pikkune rada on kella 21ni valgustatud. Rajal on ka kaks kilomeetrit klassikajälge ning viiekilomeetrisel ringil on tehtud korralik rajapõhi, kuid distants on ilma klassikajäljeta.

Kuremaa ujulast on võimalik laenutada suuski, suusakeppe ja -saapaid. Kes  aga tunneb suusamäärdest puudust, peab selle eest ise hoolitsema.

Möödunud nädalavahetusel käis Kuremaa Spordikompleksis treeneriametit pidava Andres Lippuri sõnul terviseradadel kuni 200 inimest. Lisaks suusatamisele võib radadel tegelda ka kepikõnni või niisama jalutamisega. Kes suusatamisest nii väga ei vaimustu, võib raja kõrval hoopis kelgutada. Ka kelgumäel on olemas valgustus.

Algajad Kassinurme suusatama

Pala terviseradadelegi oli sellenädalane lumesadu nagu õnnistus, sest muidu korralikud rajad kippusid vahepeal liiga jäiseks muutuma. Ilma valgustuseta Pala suusarajad on  ümberkaudsete ja ka kaugemate suusasõprade jaoks siiski põhilised sportimisekohad.

“Meil käivad suusatamas nii kohalikud kui ka isegi tartlased ja mõned pealinlased,” rääkis rajameister Kalev Karu. Palal on võimalik sõita 1-, 2-, 3-, 5- ja 7,5-kilomeetrist ringi, millel on ka korralik klassikajälg. Pala radadele suuski kohapeal ei laenutata. Radade läheduses, Kodavere-Pala teeristi juures asub ka korralik kelgumägi.

Kassinurmes on samuti tehtud rajapõhi ning sõita saab, kuid viimaste andmete kohaselt pole seal klassikajälge sisse aetud. Mõningaid tõuse ja langusi jätkub kolmekilomeetrise ringi peale piisavalt. Kassinurme radasid hooldav Toomas Puss märkis, et väga algajale suusasõbrale võivad Kuremaa rajad liiga raskeiks osutuda ning soovitas nõrgematel Kassinurme sportima tulla, kuna seal on küllalt tasane maastik, kuid olemas ka mõningad langused. Nagu eelmainutud suusaradade läheduses, on ka Kassinurmes võimalik kelgutada.

Jõgeval kaks uisuväljakut

Jõgeval on võimalik uisutada lausa kahes kohas — Jõgeva Gümnaasiumi kõrval asuval uisuväljal ning Betti Alveri tänava väljakul. Gümnaasiumi kõrval asuval väljakul on uisutamine tasuta, kuid sealt pole võimalik uiske laenutada. See eest saab B. Alveri tänava väljakul laenutada uiske, hokikeppe ja litreid. Tund väljakul maksab 10 krooni, koos uiskude laenutamisega maksab see 15 krooni. Väljak on valgustatud kella 20-ni. Nädala sees on huvilistel võimalik uisutada kella 17st ja nädalavahetuseti alates kella 14st. Kohapeal on olemas ka pesemisvõimalus, kuid selle peab enne väljaku peremehe Kaido Poomiga kokku leppima.

Kaido Poom treenib samal väljakul ka noori ja vanu hokimängijaid, seega on sealne uisujää küllalt kvaliteetne. Kusjuures sel laupäeval kell 12 algab seal meeste hokimatš. Poomi enda sõnul jääb tal väljaku hooldamiseks inim- ja masinajõudu väheseks. „Vaja oleks korralikku puhurit, mis lume ära koristaks,“ sõnas Poom, kes on endale appi palganud ka ühe töömehe, kuna ta ise enam kõiki hooldustöid teha ei jõua. Lumepuhuri hind käib Poomil siiski üle jõu.

Uisutada on võimalik ka Adaveres, kust samuti saavad soovijad endale uisud koha pealt laenutada. Tööpäevadel on uisuväli avatud 16.00-20.00-ni ja nädalavahetustel 12.00-20.00-ni. Üks tund väljakul uisutamist maksab 10 krooni ning sama palju maksab ka uiskude laenutamine. Ka Adavere uisuvälja jää on väga kvaliteetne, kus pole mügarikke ega konarusi. Lisaks peetakse seal ka mitmesuguseid võistlusi.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus