Tali ei jää taeva

Teeolud võivad praegusel aastaajal paraku muutuda üleöö ja selleks peab valmis olema iga hetk. Paljudel on tekkinud küsimus, millistel sõidukitel milliseid rehve kasutada. Sõiduautol, mille registrimass ei ületa 3,5 tonni, ja haagisel, mille registrimass on üle 0,75 tonni, kuid ei ületa 3,5 tonni, peab kasutama talverehve, mille mustri jääksügavus on vähemalt 3 millimeetrit.

Kui sõiduautol kasutatakse naastrehve, peavad sellised rehvid olema sõiduki kõikidel ratastel. Ühe paari kulunumate ja ühe paari uute rehvide kombineeritult kasutamisel tasub uued rehvid paigaldada tagumisele teljele, kuna siis on sõiduk ekstreemsemates oludes paremini juhitav. Liikluspolitsei praktikast on teada liiklusõnnetusi, kus auto, millel rehvipaarid paigutatud just vastupidi, on sattunud kurvis külglibisemisse ning juht on kaotanud kontrolli sõiduki üle.

Linnapildis torkab silma, et paljud sõidukijuhid pargivad sõidukeid hooletult, st nii, et see takistab teiste sõidukite ja jalakäijate liiklemist. Näiteks pargitakse sõidukeid hoovide sissesõiduteele, pannes kinni sõidukiga risti oleva kõnnitee. Sõiduteele parkides tuleb pöörata tähelepanu sellele, et suunavööndit või sõidurada tähistava pideva märgisjoone ja peatatud sõiduki vahe oleks üle kolme meetri, vastasel juhul on parkimine keelatud.

Turvalist ja ohutut liiklemist ning rahulikke jõule ja meeldivat aastavahetust!

Veoauto- ja taksojuhid!

Vastavalt Autoveoseadusele on teil uue aasta 1. jaanuarist kohustus esitada kontrollijale ka ametikoolituse läbimist tõendav dokument.

KÜNTER PEDOSK,
Jõgeva liiklusjärelvalve grupi
juhtivkonstaabel

blog comments powered by Disqus