Talgute noortesuunda juhib Jessica Järvelt   

Teeme ära! talgutel praktiseeritakse tänavu esmakordselt eraldi noortesuunda. Meie maakonnas juhib seda Jõgevamaa gümnaasiumi õpilane Jessica Järvelt.  

Jessica  kinnitusel võivad noored endale ise sobiva talgupaiga valida. “Kodukandis korraldatavaist talgutest saab infot Teeme ära! kodulehelt, kus saab ka talgutele registreeruda. Tuleb leida endale kõige meelepärasem ja ka käekohasem, sest talgute sisulised pooled erinevad küllaltki palju.  Et tänavu on Eestis merekultuuri aasta, siis pööratakse  erilist tähelepanu veekogu äärsete alade korrastamisele ja veeohutusstendide paigaldamisele. Paljudes parkides, küla- ja linnakeskustes korraldatakse aga ka koristustalguid,” rääkis ta.

“Koos ja ühise eesmärgi nimel tegutsedes saadakse suurepäraseid tulemusi. Miks siis mitte pühendada koos sõpradega üks päev kogukonna ja ühiskonna arengusse.

Idee koristustalgute noortesuuna juhiks kandideerida sain üht huvitavat infoajakirja lugedes,” lisas Jessica, kes on Jõgevamaa gümnaasiumi õpilasesinduse president. “Noorte kaasamiseks talgutele on Jõgevamaal juba head tööd tehtud. Talgutel kaasa lüües õpivad noored paremini tundma põliseid töötraditsioone ja nendega kaasnevaid kombeid,” ütles Teeme ära! talgute Jõgevamaa koordinaator Pille Tutt.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus