Taimekasvatusinstituudi aastaseminaril tutvustati uudistoodet väetiseturul

Eesti Taimekasvatuse Instituudi aastaseminaril tutvustati põllukultuuride agrotehnikas kasutatavaid tooteid. Kunagine Jõgevamaa põllumajandusettevõtja, nüüd Lõuna-Eestis elav Enn Siska esitles uut toodet väetiseturul – looduslikku fosfaadijahu.

OÜ Niles müügiesindaja Enn Siska sõnul imporditakse meremudast valmistatud pruunika värvusega fosfaadijahu Eestisse Kasahstanist.

“Tegemist on keskkonnasõbraliku loodusliku ainega mulla viljakuse parandamiseks, mis on saadud fosfaattoorme jahvatamisel. Fosfaadijahus leidub rauda, tsinki, mangaani, kaltsiumi ja teisigi mikroelemente. Otsustasin tutvustada väetist Eesti Taimekasvatuse Instituudi aastaseminaril, sest tegemist on ühe osavõtjaterohkema põllumajandussündmusega kogu Eestis. Mitmed põllumehed huvitusid kaubast ning esitasid asjatundlikke küsimusi. Eks põhjalikuma huvi tekkimiseks kulub mõneti aega. Arusaadav, et enne ostmist on tarvis mõelda ja kaaluda. Fosfaadijahu võiks huvi pakkuda ka Jõgevamaal, eriti Peipsi piirkonnas, kus mullad vähem fosforit sisaldavad. Head turgu võiks fosfaadijahule prognoosida Lõuna-Eestis, kus on võrreldes teiste Eestimaa piirkondadega põlde vähem lubjatud,” lausus Siska.

“Fosfaadijahu suurendab saagipotentsiaali, vähendab muldade happesust, võimaldab taimedel paremini lämmastikväetisi omandada. Fosfaadijahu on lubatud kasutada ka mahepõldudel,”lisas ta. Fosfaadiväetis on tema sõnul suurematele pindadele külvatav tigu- ja pneumaatilise väetisekülvikuga, väiksematele pindadele ka kitsama haardelaiusega koonuskülvikutega.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus