Tahvlitehases parandatakse töö- ja olmetingimusi

Ilmselt teavad paljud Põltsamaa kandi inimesed, et Pauastveres valmistatakse juba pikka aega koolitahvleid. Ehk pole aga veel kõik selle piirkonna inimesed märganud, et tahvlitehase juures käib praegu lisaks igapäevasele tootmistegevusele vilgas ehitustegevus.

iii

Kui majanduslikult heal ajal müüdi firmadele umbes 60 ja koolidele 40 protsenti Pauastveres valmivatest tahvlitest, siis nüüd on see vahekord umbes neli viiendikku ühe viiendiku vastu koolide kasuks.

Olukord muutus tänu sellele, et Soome oma koolidele meilt palju tahvleid ostab.

Põltsamaa vallas Pauastveres tegutseva tahvlitootja TK-Team AS juht Ants Reinumägi ennustas eelmisel sügisel käesolevaks aastaks firmale umbes kümneprotsendilist käibelangust. Ennustus osutus tõeks ja kasumilangus tuleb samuti, ent sellegipoolest jäädakse selles osas plusspoolele.  Reinumägi hinnangul  võib nende firma praegu olla rahul sellega, et toodetakse just koolitahvleid. Püüab ju iga riik esimeses järjekorras investeerida  haridusse. Tahvlitootjaid pole aga üldiselt kuigi palju.

Firma haare on laienenud, sest Ants Reinumägi juhib lisaks Põltsamaal asuvale tahvlitehasele veel Lätis tegutsevat sarnast firmat. Ka tööprotsess on aja jooksul täiustunud. Alguses lõigati valmis materjal kohapeal ainult mõõtu ja raamiti. Nüüd käib kogu protsess alates materjali tellimisest ja kokkuliimimisest kuni valmistoodangu müügini juba kohapeal. 

Uued riietusruumid ja saun

Ants Reinumägi sõnul panustati vahepealsetel aastatel eelkõige tootmise täiustamisese ja tehnoloogiliste võimaluste parandamisse. Nüüd on ettevõtte juhi sõnul õige aeg parandada töötajate töö- ja olmetingimusi. Selleks ehitatakse välja uued riietusruumid ning saun. Olemasolevale hoonele ehitati peale teine korrus ja sinna tuleb umbes 100 ruutmeetrise põrandapinnaga kontor. Juurdeehitise osas saavad uued tööruumid juhataja, juhi abi, raamatupidaja.

Lisaks rajatakse konverentsiruum ning töötuba ostu-müügiprobleemidega tegelevale inimesele. Üks kontoriruum jääb reservi.

Konverentsiruumist ja juhataja kabinetist saab jälgida ka tootmissaalis toimuvat. Tulevastest kontoriruumidest avaneb hea vaade nii Lustivere teele kui ka Tallinna-Tartu maanteele. Tahame oma uue hoonega näidata, et klaasehitised ei pea tingimata linnades asuma, vaid need sobivad ka maale,” selgitas ettevõtte juhataja. 

Must lagi on meie katlamajal

Alguses oli plaan rajada üle hoone esimese korruse ulatuva juurdeehitise põrandki klaasist, ent sellest mõttest hiljem siiski loobuti. Ants Reinumägi sõnul on sellise ehitusliku planeeringu näol tegemis tema enda kiiksuga” Et meenutada nõukogudeaega, mil praeguse tahvlitehase ruumes kolhoosi töökoda asus, jäetakse hoonele alles üks vana aken ja osa tolleaegsest seinast.

Katlamaja lae jätsime mustaks, nagu see endisel ajal oli,” ütles Reinumägi. Meil on alles kaks fotot kunagisest ajakirjast Sotsialistlik Põllumajandus, kus ühel fotol võib näha endise Lillevere nimelise kolhoosi töökoja ees kasvamas  väikest hõbekuuske. Nüüd kõrgub see puu juba üle hoone teise korruse juurdeehitisegi.” Veidi kahju on Reinumägil sellest, et ehituse käigus sai juba plekiga kaetud see osa seinast, kus oli hoone ehitusaastat tähistav number 1969.  

Parim aeg investeerimiseks

Oleme siiani piirdunud ainult vaheseinte rajamisega kontoriruumide eraldamiseks tootmisruumidest. Nüüd leidsime, et aeg on tõsisemateks muudatusteks,”  rääkis Reinumägi. Juhi sõnul on nad huvitatud sellest, et ehitus- ja remonditöö lõppresultaat oleks igati funktsionaalne ning kvaliteetne. Ettevõtte juhataja sõnul on  küsivad paljud,   miks võttis TK-Team sellise suuremahulise ehitus- ja remonditöö ette majanduslikult nii keerulisel ajal.

Soov tahvlitehasele oma saun rajada tekkis juhatajal juba kümme aastat tagasi, kontori laiendamise idee sündis umbes viie-kuue aasta eest. Praegune aeg on tema kinnitusel parim niisuguse investeeringu tegemiseks, seda eelkõige ehitushindade madalseisu tõttu. Ka on praegu võimalik saada ehitustöödel parem kvaliteet. Pole ju kellelegi saladus, et tööd otsivaid ehitusfirmasid on palju ning seetõttu nende seast parima leidmiseks just sobivaim moment.

Ants Reinumägi loodab, et edaspidi hakkab just Pauastveres asuva tehase juures paiknema kontserni logistikakeskus. Oktoobris loodab firmajuht jõuda uue tooteni sammastahvli näol, mis võimaldaks ettevõttel minna Saksa turule. Samuti on firma eesmärgiks hakata vahendama nüüdisaegseid interaktiivseid tahvleid. Ants Reinumägi usub, et koostöös teiste partneritega ja tublide töötajate kaasabil on püstitatud eesmärgid teostatavad.

Töötajaid on ettevõttes kokku 25. TK-Team kuulub Soome kontserni, millel lisaks tütarettevõtted veel Lätis ning Suurbritannias. Osa toodangust müüaksegi läbi teiste kontserni tütarettevõtete ka Leetu, Venemaale, Ukrainasse, USA-sse, Islandile.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus