Tähistame üle-euroopalist logopeedia päeva

Jõgeva maakonna eriõpetuse ainesektsioonil on saanud traditsiooniks korraldada sel päeval koolitus maakonnas töötavatele logopeedidele ja eripedagoogidele. Möödunud aastal toimus väljasõit Tallinna lasteaeda Õunake, kus tutvusime erilasteaia töökorraldusega. Sel aastal koguneme maavalitsuse saali, et saada teadmisi afaasiast ja selle ravist. Oma kogemusi tuleb jagama Eesti Afaasialiidu juht, logopeed Külli Roht.

Eesti Logopeedide Ühing on planeerinud logopeedia-päeva tähistamiseks Julian Schnabeli Kuldgloobuste ja Cannes?i filmifestivali preemiatega auhinnatud  filmi “Tuukrikell ja liblikas” linastust Tallinnas ja Tartus. Film  maalib erakordse ja emotsionaalse pildi sellest, kuidas võiks maailma tajuda mees, kes on jäänud pärast insulti üleni halvatuks ning on sunnitud suhtlema maailmaga ainukese liikuva elundi abil ? vasaku silmaga. Selles filmis on tähtis roll ka logopeedil.

Filmi aluseks on moeajakirja Elle toimetaja Jean-Dominique Bauby samanimeline autobiograafiline bestseller, mille ta ?kirjutas? ebainimliku järjekindlusega ? tähestikus õige tähe peale silma pilgutades. Raamat ja film on lootusetule olukorrale vaatamata täis positiivsust, isegi lootust, peategelase eneseirooniline huumor hoiab üleval tempokat teravust. Seda filmi võiks soovitada ka Jõgeva kinopublikule!

Eestis tegelevad logopeedid elanikkonna kõigi vanusegruppide kommunikatsiooniprobleemidega. Suunaks on, et lapse kõne oleks korras enne kooli. Varane sekkumine võimaldab lisaks kõnepuuete ennetamisele ja õigeaegsele ravile ka paremini sobivat õppeasutust valida, juhul kui eriõpe vajalikuks osutub.

ULVI VALDMAA, Jõgeva Ühisgümnaasiumi logopeed

blog comments powered by Disqus