Tähetark ennustab suuri muutusi

Aastavahetuse paiku tunnevad inimesed rohkem huvi selle vastu, mis neid uuel algaval aastal ees võib oodata. Ja nagu ikka, leidub inimesi, kelle arvates on ennustajate puhul tegemist n-ö soolapuhujatega. Kuid leidub neidki, kes ennustamist suuremal või väiksemal määral tõsiselt võtavad.  Üks tuntuim ennustaja on kahtlemata astroloog Igor Mang, kelle arvamusi tuleviku kohta hea meelega loetakse või temalt endalt otse kuulda soovitakse.

Möödunud neljapäeval esines  Igor Mang Põltsamaa rahvale.  Kohtumine tuntud astroloogiga sai teoks Põltsamaa raamatukogus. Igor Mang kinnitas, et tunneb end Põltsamaal ringi jalutades hästi.

Astroloog rääkis Põltsamaa rahvale, kuidas ühe perekonnanõuandla töötajad viisid aastaid tagasi kolme kuu jooksul läbi küsitluse inimeste hulgas, kes otsisid endale elukaaslast. Küsitluse käigus leidis kinnitust tõsiasi, et kui mehel on Kuu ja Veenus halvas seisus, siis on tal elukaaslase leidmisega raskusi. Naisel, kellel elukaaslase otsinguil raskusi tekib, on halvas seisus Päike ja Kuu. Igor Mang ise leidis endale elukaaslase horoskoobi järgi 1990. aastal. Kui inimesel on abielupool astroloogiliselt hästi näidustatud, siis leiab ta endale ka elukaaslase kerge vaevaga. “See on saatus,“ kinnitas kõneleja.

Horoskoop valmib sünnihetkeks

Igor Mang hakkas horoskoope koostama 1971. aastal ja tema sõnul võib pikaajaliste tähelepanekute põhjal nii mõndagi järeldada. Mangi sõnul on tarvis selgeks saada kosmose tähestik. Kui inimene on selle selgeks saanud, võib hakata nägema suuri asju, mis maailmas aset leiavad.

Nii nagu looduses on neli aastaaega, nii on ka inimese elus neli aastaaega. Elu algab kevadega. Kevadine null-jääramärk tähistab esimest sündi ehk viljastumist. Kui on teada, millal naine jäi last kandma, tuleb sellest lugeda edasi üheksa kuud ja vaadata, kas Kuu ja Päikese nurk on sama, mis viljastumise päeval. Igor Mangi sõnul ongi kõige tähtsam lapse kandmise aeg, mil ta on emaihus. “Kõik, mida ema ja isa lapse kandmise ajal teevad, läheb lapse sisse,” kõneles astroloog.

“Kui laps on juba siia maailma sündinud, siis on ka tema horoskoop valmis. Selles ei anna enam midagi muuta,” rõhutas kõneleja. Horoskoopi mõjutavad tema sõnul lisaks emale ja isale ka  lähisugulased ja ema-isa sõbrad.

Sügisemärkide esindajad on loomingulised inimesed

„Astroloogiliselt on kevade märkide jäära, sõnni ja kaksikute ajal laps emaihus, suvemärkide vähi, lõvi ja neitsi ajal on laps ema-isa kodus ja vajab hellitamist ja hoolitsust. Siis on hea, kui laps mängib põrandal koos kiisude ja kutsudega. Seetõttu on kõik suvemärkide esindajad hästi perekondlikud inimesed.

Sügisemärgi kaalude jaoks on jällegi tähtis abielu või kooselu ja partnerlussuhted. Kaaludel abielu kas õnnestub või mitte, vahepealset varianti pole. Kaalude seas on väga palju tuntud ühiskonnategelasi, näitlejaid. Sügisemärgid kaalud, skorpion ja ambur on väga tihedalt seotud ühiskondliku eluga. Siin on tegemist hoopis teistsuguste energiatega kui kevademärke esindavate inimeste puhul. Kaalud on õhu- ja mõttemärk,” rääkis astroloog. Ambur on kirikuõpetaja tüüpiline märk. Põltsamaalased teavad tuntud ja nüüdseks maistelt radadelt lahkunud kirikuõpetajat Herbert Kuurmet, kes oli ambur. Ka paljud arstid ja juristid on sündinud selles tähemärgis.  

Talvemärgid algavad kaljukitsega. Mangi sõnul on kaljukitsest mees kas kõige parem või kõige halvem isa. Ka siin ei ole olemas vahepealset võimalust. Kaljukitse tähemärki esindavad naisedki on perekonnas rohkem isa kui ema rollis. Kaljukitsest isal on realistlik eluvaade ja ta on olemuselt askeetlik. Negatiivse variandina on kaljukitsest isal sünge vaade elule, ta ei usalda kedagi. Kaljukitse märgi esindajad töötavad tavaliselt kõrgetes ametites.

Tiigri aastat tasub karta

Eelseisva 2010. aasta kohta lausus tähetark, et tema kardab, sest tegemist on tiigri aastaga. Tiiger on erinevalt pühvlist salakavalalt ja äkiliselt ründav loom ning võib oma saagi tabamiseks teha väga suuri hüppeid. Nii on tiigri aastal kõik väga julged ja ägedad.

Kuid samas usub astroloog, et kõik halvad kartmist väärivad sündmused leiavad aset aasta esimesel poolel. Ka tiiger teeb alguses saagi tabamiseks pikad hüpped ja selle tabamise järel võib ta oma jahisaagiga rahulikult edasi toimetada.

“Edgar Savisaar on tähemärgilt tiiger,” tõi Igor Mang näite jõulisest ning tiigri aastale iseloomulikust ühiskonnategelasest. Lisaks tiigri aastal sündinutele ennustab tähetark järgmiseks aastaks edu koera ja hobuse aastal sündinutele. Mitmete astroloogiliste tähemärkide seas on tuleval aastal oodata edu ja paljude soovide täitumist skorpionidel.

Praegu toimub suur üleminek ühest elulaadist teise. “Nüüd on tagasi tulemas keskaegne renessanss, ainult puhastustulest läbi käinud kujul,” võttis Mang kokku meid ees ootavad suured muutused.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus