Tähe/Olivia sai hooaja kolmanda võidu

Pühapäeval Virtuse spordihoones peetud saalihoki Eesti meistriliiga mängus alistas Jõgeva SK Tähe/Olivia Eesti noortekoondise 10:6 (2:3, 4:2, 4:1).

Avavärava viskas Eesti U19 vanuseklassi koondise liige Johannes Jürisson mängu kuuendal minutil. Tähe suutis seejärel Pavel Semjonovi löögist küll viigistada, kuid noored järele ei andnud ning nende eduseisuga lõppes ka avakolmandik. Noortekoondise eest tegid skoori Rando Ernits ja Jan Henrik Pärnik, Tähe teise värava viskas Kaspar Virkus.

Teise kolmandiku algul, pärast jõgevalase Andreas Õuna väravat, oli U19 koondise eduseis hetkeks isegi kaheväravaline. Seejärel haaras initsiatiivi Tähe/Olivia meeskond ning kaheksa minutiga viskasid Nikolai Roop, Pavel Semjonov, Ilmar Niitov ja Margus Guss järjest neli väravat. Perioodi lõpus viskas Jaagup Jairus noortekoondise viienda värava ja vähendas kaotusseisu minimaalseks.

Tähe/Olivia suutis turvalise eduseisu saavutada alles otsustaval kolmandikul. Ilmar Niitovi, Pavel Semjonovi, Sim Hõimu ja Margus Gussi visatud neljale väravale suutis noortest vastata vaid Johannes Jürisson. Mängu parimateks tunnistati Ilmar Niitov ja noortekoondise väravat kaitsnud jõgevalane Kevin Tamm, kes tegi 28 tõrjet. Teistes mängudes alistas TTÜ Saku 13:4 ning Sparta EMÜ 9:5.

Turniiritabel on hetkel äärmiselt tihe: viiendal kohal olev Saku kaotab liidrina jätkavale EMÜ-le vaid kahe punktiga. EMÜ-l on 10, Tähe/Olivial, TTÜ-l ja Spartal 9 ning Sakul 8 punkti. U19 koondisel on punktiarve avamata.

Meistriliiga mängudega jätkatakse pärast sel nädalavahetusel Rootsis Göteborgis algavate MM-võistluste lõppu. Tähe/Olivia kohtub 20. detsembril kell 18 Virtuses TTÜ-ga.