Tähe/Olivia sai EuroFloorball karikaturniiril kolmanda koha

Möödunud nädalal Norras Fredrikstadis kuue meeskonna osavõtul peetud EuroFloorball Cup saalihokiturniiril jõudis Eesti meister Jõgeva SK Tähe/Olivia poolfinaali, kus kaotas turniiri täiseduga võitnud Norra meisterklubile Slevik IBK.

Tähe treener Marko Saksing võttis turniiri kokku lausega: “Alati saab paremini.” Kevadel teist aastat järjest ja kokku üheteistkümnendat korda Eesti meistriks tulnud Tähe meeskond osales Euroopa saalihokiklubide tugevuselt teisel karikaturniiril ka mullu. Toona Slovakkias toimunud turniiril jõudsid jõgevalased finaali, kus jäid napilt 4:5 alla Läti klubile Lekrings.

Norra klubid on tugevad

Turniiril, kus osalevad Euroopa edetabelis viiendast kohast madalamal asuvate riikide meistermeeskonnad, tegid tänavu kaasa Norra, Eesti, Venemaa, Poola ja Hollandi meistrid ning lisaks teine klubi korraldavast riigist. Tähe/Olivia kaotas B-alagrupi avakohtumises Norra klubile Tunet IBK 6:14, kuid võitis seejärel Poola klubi MUKS Zielonka 5:4 ning jõudis poolfinaali, kus kaotati 5:11 Norra klubile Slevik IBK.

“Teadsime, et Norra klubid on tugevad,” lausus Marko Saksing, kelle sõnul oli avamäng poolfinaalkohtumisest isegi raskem. “Mingil hetkel lagunes kõik ära. See tulenes vähesest mängupraktikast. Oleks mängud Eesti liigas alanud juba septembris, oleks meil turniiri ajaks juba neli-viis mängu all olnud. Kui head tulemust tahta, tuleks sellesse eelnevalt ka investeerida, aga ettevalmistuseks kahjuks raha ei olnud. Sellise ettevalmistusega ei tohiks ikka taolisele turniirile minna, enne oleks vaja mängida mitu tugevat turniiri.”

Avamäng algas Jõgeva meeskonnale hästi: skoori avas Raul Kivi söödust Mika Förell ning kuigi norralased seejärel viigistasid, suudeti Raul Kivi ja Julle Sumeni väravate järel taas juhtima minna. Teisel kolmandikul haaras kodumeeskond aga initsiatiivi: viie minuti jooksul visati järjest viis väravat ning Tähe jäi 30. minutiks 3:6 kaotusseisu. Parem polnud ka perioodi lõpp. Julle Sumeni ja Iiro Liede väravatele vastas Tunet neljaga ning otsustava perioodi alguseks oli norralaste eduseis juba viieväravaline. Kolmandal kolmandikul suurendas kodumeeskond veelgi vahet ning võitis lõpuks 14:6. Tähe viimase värava viskas Jere Nivukoski söödust Sven Uue. Meeskonna parimaks nimetati Pavel Semjonov.

Järgmine mäng poolakatega kulges jõgevalastele üle kivide ja kändude. “Eks meil olid avamängu järel liiga suured pinged peal,” lausus Marko Saksing. “Poolakatel oli aga eelnevalt vaba päev olnud ja nad suutsid pingevabalt mängida.”

Väravatevaeselt alanud mängu teise kolmandiku lõpuks juhtisid poolakad 2:1. Tähe ainsa värava viskas Valeri Maslov arvulises ülekaalus mängides üheksa sekundit enne avakolmandiku lõppu, väravasöödu andis Iiro Liede. Vastastikuste tõusude ja mõõnadega kulgenud otsustava kolmandiku esimene pool kuulus Tähele. 43. minutil viigistas Julle Sumen seisu ning 46. minutil viis Jere Nivukoski Tähe esmakordselt juhtima. Poolakad aga ei andnud alla ning 55. minutiks olid juba nemad 4:3 ees. Kui mängu lõpuni oli jäänud paar sekundit vähem kui kolm minutit, suunas Mika Förell Poola meeskonna väravasse tagasipõrkunud palli ning taas oli tablool viigiseis. Natuke rohkem kui minut hiljem sai Iiro Liede värava ette söödu Raul Kivilt, soomlane suutis poolakate väravavahi üle mängida ning tuua Tähele väärtusliku võidu ja pääsu poolfinaali. Meeskonna parim oli selles mängus Iiro Liede.

Sarnaselt avakohtumisele, suutis Tähe ka poolfinaali alguses mänguohjad enda kätte haarata. Slevik IBK koduhallis rohkem kui 600 pealtvaataja ees peetud poolfinaalmäng algas Tähe meeskonnale suurepäraselt: avakolmandik võideti 4:1. Kolm väravat viskas Mika Förell, ühe tabamuse lisas Raul Kivi. Söödupunktid läksid Sander Lehtme ja Raul Kivi arvele. Avaperioodi järel vahetasid norralased välja väravavahi ning ajapikku hakkas ülekaal kodumeeskonna poolele kalduma. Teise kolmandiku keskel viskasid norralased vaid 51 sekundi jooksul kolm väravat ning viigistasid mänguseisu. 4:4 püsis tablool 45. minutini, siis õnnestus norralastel mõne minuti jooksul 7:4 ette minna ning kuigi Iiro Liede vähendas veel korraks kaotusseisu kaheväravaliseks, kuulus mängu lõpp kodumeeskonnale. Tähe mängijatest tunnistati ka poolfinaali parimaks Iiro Liede.

Pöörde tõi karistus

“Olime mänguks hästi valmistunud,” ütles Marko Saksing, kelle sõnul tõi mängu pöörde teise kolmandiku keskel saadud kaheminutiline karistus. “Rääkisime sellest, et ei tohi tulla eemaldamisi, aga ikka läks nii. Pidime kogu karistusaja kasutama põhimehi, kes said sellega topeltkoormuse. Norralased said sellest indu juurde, et suutsid vaid üheksa sekundit enne Sven Uue karistusaja lõppu visata oma teise värava. Mingil hetkel mehed lihtsalt ei jõudnud enam ning vastased kasutasid selle kiirelt ära. Otsustaval kolmandikul õnnestus neil teha paar kiiret väravat ja meil oli vaja riskida. 4:6 seisul mängisime me arvulises ülekaalus, aga see ebaõnnestus täielikult ning hoopis nemad lõid meile vähemuses olles värava. Sellega oli asi põhimõtteliselt selge.”

Teises poolfinaalis alistas Tunet IBK 11:4 Arhangelski Pomori, norralaste siseasjaks kujunenud finaali võitis Slevik IBK tulemusega 8:6.