Tähelepanul ei tohi hajuda lasta

Eilse seisuga lisandus Jõgevamaale 22 positiivset koroonatesti. See tähendab, et eilse lõuna seisuga oli Jõgevamaal aktiivseid haigusjuhte 138.
Uued üleriigilised piirangud on juba mõned päevad kehtinud, ent nende toimimist või mittetoimimist saab hinnata ikka päevade ja nädalate lõikes.
See tähendab, et endiselt ei tohi tähelepanul lasta hajuda, sest Jõgevamaa on haigestumus võrdlemisi kõrge, tõstes meid positiivsete testide arvu 10 000 elaniku kategoorias neljandale kohale. Jõgevamaal on positiivseid teste 10 000 elaniku kohta 160,33.
Paraku näitavad ka omavalitsuste kriisikomisjonide vastuvõetud otsused, et rõõmustada pole kaugeltki põhjust.
Ees ootab nädalavahetus ning ilmad, mis pigem meelitavad õuemõnusid nautima. Ja kui hangede vahelt jaksab nina välja pista, saab talvesportigi teha. Näitasid ju ka vallajuhid ja president Kersti Kaljulaid oma lühivisiidiga Jõgevale, et ühes väikelinnas on vaatamist küll ja veel. Tuleb lihtsalt veidi uudishimulike silmadega käia, küsida ja uurida.
Mida president väikelinnast arvas ja kuidas Jõgeva edaspidiseid arenguid näeb, saab juba lugeda teisipäevasest Vooremaast.
Ent seniks tuleb endiselt piirangutest kinni pidada, hoida distantsi ja vältida liigsuuri rahvamasse. Viirus pole veel kahjuks kaugeltki seljatatud.

 

blog comments powered by Disqus